Energia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kilka informacji o sprężynach

sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Na lekcjach fizyki jedynie wybrani przykładali wagę do tematów objaśnianych przez nauczyciela na tablicy. Ukazywały się tam tajemnicze sformułowania, na przykład energia kinetyczna, energia potencjalna pola lub sprężystości... Ciężko oczekiwać radości i entuzjazmu na tego typu sformułowania, jednak dobrze jest posiąść generalne pojęcie, jak te czy inne dziwne nazwy wpływają na nasz świat. Zawiłe?

Wytwarzanie sprężyn

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Wygląd klasycznej sprężyny na pewno zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą ze względu na co są one dzielone i klasyfikowane. Sprężyny dzieli się przede wszystkim przez wzgląd na siłę którą podczas pracy wytwarzają. Znajdują się tutaj 4 rodzaje klasyfikacji.

Sprawdź sprężyny w zawieszeniu

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Nasze drogi nie sprzyjają autom. Przede wszystkim w okresie zimowym zawieszenie jest zagrożone. Przed zimą najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samochodu – dobrze wtedy zmienić sprężyny. Kiedy trzeba sprawdzić stan zawieszenia?
Syndicate content