język polski

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy powiemy jak będzie wyglądała matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zbliża się do końca edukacja w szkole średniej, konieczne okazuje się być potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten okres uczyli, a to potwierdzenie potem, będzie przekładało się na ewentualność kontynuowania nauki na studiach.

Czy rodzimy język jest tak bardzo ciężki do nauki dla imigrantów?

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie uważa się, że język polski dla obcokrajowców jest mało przyjazny. Nam, Polakom, niełatwo odnieść się do tej opinii, ponieważ przez to, że używamy tego języka, na co dzień, nie będziemy obiektywni. Od czasu do czasu tylko na tym się łapiemy, że mówimy po polsku jakieś słowo i nie mamy pewności, czy mówimy poprawnie. Zresztą, wystarczy rozwiązać test z gramatyki, by zobaczyć, że nawet dla nas, język polski jest dość kłopotliwy. A co dopiero dla obcokrajowców.

Nauka języka polskiego

Wiele osób z różnych krajów świata twierdzi, że polszczyzna jest jednym z trudniejszych języków na Ziemi. Wynika to zarówno z skomplikowanej gramatyki, jak i z wymowy, która cudzoziemcom przysparza wielu problemów. Nawet samym obywatelom Polski niekiedy trudno jest całkowicie pojąć niektóre reguły gramatyczne czy zapis i wymowę niektórych słów. Problematyczna bywa ilość przypadków, która w języku polskim jest wyjątkowo wysoka.

Co sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach egzamin maturalny wygląda o wiele inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmienił się zakres wiadomości, jakie do tego egzaminu trzeba umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to na przykład z reformy edukacji, która wprowadziła szkoły gimnazjalne, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.
Syndicate content