język polski

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy powiemy jak będzie wyglądała matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się do końca edukacja w szkole średniej, niezbędne okazuje się być zatwierdzenie, czego wszyscy się przez ten czas nauczyli, a to zatwierdzenie potem, będzie przekładać się na szansę uzupełniania nauki na studiach.

Czy rodzimy język jest tak bardzo ciężki do nauki dla imigrantów?

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie uważa się, że język polski dla obcokrajowców jest strasznie trudny. Nam, Polakom, ciężko odnieść się do tej opinii, ponieważ przez to, że korzystamy z tego języka, na co dzień, raczej nie będziemy obiektywni. Czasami tylko na tym się łapiemy, że wymawiamy po polsku jakiś wyraz i nie mamy pewności, czy wymawiamy je dobrze. Zresztą, wystarczy rozwiązać test z gramatyki, aby zobaczyć, że także dla nas, język polski nie jest łatwy. A co dopiero dla obcokrajowców.

Nauka języka polskiego

Wielu ludzi z całego świata jest zdania, że język polski jest jednym z bardziej kłopotliwych języków na Ziemi. Wynika to zarówno z trudnej gramatyki, jak i z wymowy, która cudzoziemcom przysparza wielu problemów. Także samym Polakom niekiedy trudno jest do końca pojąć niektóre zasady gramatyczne czy pisownię i wymowę części określeń. Problematyczna bywa liczba przypadków, która w języku polskim jest wyjątkowo wysoka.

Co sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie matura przebiega o wiele inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Uległ zmianie zakres wiadomości, które do tego testu należy umieć, a także system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to między innymi z reformy edukacji, która utworzyła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych o rok.
Syndicate content