Są branże, które tak jakby się zwijają – weźmy choćby pod uwagę szewca, ale są także profesje, których przedstawiciele niemalże na 100% nie muszą obawiać się o swoją przyszłość. Na przykład informatycy! Zatem inteligentnie myślący młody człowiek, który jeszcze nie posiada wyklarowanych planów na przyszłe lata, bez cienia wątpliwości powinien wiedzieć, że strzałem w dziesiątkę jest zostanie informatykiem. Chociaż oczywiście nie tym, który pracuje w sklepie komputerowym albo jako nauczyciel w szkole. To mocno przeciętnie się opyla. Ale już na przykład bardzo dobry programista może korzystnie zarobić!

W bardzo dużym błędzie jest taki człowiek, który twierdzi, że programistów jest teraz zbyt wielu. Nadal łatwo zauważyć wiele wolnych miejsc w czołowych firmach funkcjonujących w IT, zatem jeżeli będzie się solidnym specjalistą, będzie się miało niezłe życie zawodowe. Choć raczej nie można powiedzieć, iż to w każdym przypadku coś opłacalnego. Przede wszystkim chodzi się o to, że nie można powiedzieć, iż definitywnie każdy może być bardzo dobrym programistą – a nawet takim mocno przeciętnym.

Jednak jeśli studia podyplomowe informatyka są aktualnie jednymi z najmodniejszych, to zasadniczo można odnieść zapewne sukces. W naszym kraju, ale również za granicą. W Niemczech czy Anglii informatycy zarabiają fajne pieniądze. Zasadniczo to w tym momencie jedna z lepiej zarabiających grup społecznych. Żadne zdziwienie, bo w końcu nieustannie wzrasta ranga IT w dzisiejszym świecie.

komputer

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Warto zapamiętać, że nigdy brak studiów nie przekreśla nas, ale jakby nie patrzeć im konkretniejsze wykształcenie, tym lepiej dla nas. I z tej przyczyny studia wyższe (o studiach wyższych przeczytasz tu) są dla zapewne już trochę doświadczonych programistów doskonałym rozwiązaniem. Łódź czy Lublin – takich miejsc, gdzie możemy uczyć się programowania, chociaż w końcu nie tylko, jest w naszym kraju niemało. Zatem takie osoby, które rozmyślają na serio co dalej robić z własnym życiem bez cienia wątpliwości muszą brać w rachubę IT. Choć oczywiście kompletna noga w takich tematach pewnie nie da sobie rady. O tym również należy zawsze pamiętać. Nie każdy może zostać informatykiem! No takie jest życie.