KOŁO

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy obliczenie obwodu okręgu jest wymagającą czasu operacją?

okręgi
Autor: Lisa Ruokis
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie nadzwyczaj dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest poniekąd królową nauk. To właśnie w pewnym sensie za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, nadzwyczaj dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest stosunkowo mała.

Sprężyny są dookoła

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby wskazać”wyliczyć co najmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby dla zabawy warto zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.

Sprężyny - gdzie się ich używa?

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, żeby wskazać”wyliczyć co najmniej kilka przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Co wiesz o sprężynach?

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Czy zauważyliście, iż sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Należy tylko porozglądać się wokół siebie, by wskazać”wyliczyć przynajmniej kilka rzeczy, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny.

Sprężyny są wszędzie

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny są w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, żeby wskazać”wyliczyć co najmniej kilka przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie chociażby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz bardzo istotna.
Syndicate content