słowniki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W obecnych czasach poznawanie języków obcych jest obowiązkowe

Nauka z komputerem
Autor: Goleudy Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie warto uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również większa szansa na znalezienie lepszej pracy. Według rożnych badań rośnie w Polsce odsetek ludzi legitymujących się znajomością chociaż jednego języka. Wśród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.

Odszukać własną indywidualną siłę i nauczyć się języka innego kraju

nauczycielka angielskiego
Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Marzysz, by zaszpanować? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwyczajnym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i udowodnić niedowiarkom, że faktycznie potrafisz czytać w tym niepopularnym języku. Możesz robić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a mnogość niewykorzystanych możliwości.

Nieznane języki innych krajów – większe możliwości na polskim rynku pracy

studia
Źródło: http://www.sxc.hu/
Motywują nas do poznawania języków znanych. Mówią, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już znasz, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko prawda, znajomość angielskiego jest niezbędnym minimum, lecz wybór kolejnego jest bardzo istotny. Jednak zachęcamy do wyboru mniej znanego, bardziej niespotykanego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

Czy nauka języka khmerskiego jest naprawdę tak ciężkie

uczeń
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez kosmitów, choć patrząc uczciwie, jaką skalę trudności prezentują nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W tym artykule pomówimy o niecodziennych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.
Syndicate content