uczniowie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy powiemy jak będzie wyglądała matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zbliża się do końca edukacja w szkole średniej, konieczne okazuje się być potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten okres uczyli, a to potwierdzenie potem, będzie przekładało się na ewentualność kontynuowania nauki na studiach.

Jakie książkowe pozycje muszą znaleźć się w naszej domowej biblioteczce? Co można uznać za niezbędne minimum?

biblioteczka domowa
Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie pozycje książkowe, jakie dobrze by posiadał każdy. Nie powinno ich zabraknąć na półce. Jakie to książki? W jakich sytuacjach się przydają?

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Aktualny system szkolnictwa znacznie różni się od tego, który był wprowadzony na przykład jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Na jego zmianę wpłynęły różnego rodzaju reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było przykładowo przywrócenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem czasu nauki w szkole podstawowej do sześciu lat. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmianie uległy też zasady przeprowadzania części testów, zarządzono także pewną liczbę nowych.

Co sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach matura przebiega o wiele inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Uległ zmianie zakres tematów, jakie do tego testu powinno się umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to na przykład z reformy edukacji, która utworzyła szkoły gimnazjalne, a do tego skróciła czas nauki w liceum do trzech lat.

Korepetytor świetnym nauczycielem

nowoczesne korepetycje
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze w szkole nadąża się z przyswajaniem opracowywanego na lekcjach materiału. Często spotykają rozmaite trudności. Najlepsze korepetycje, znakomici nauczyciele, którzy w stu procentach rozumieją wymogi ucznia i równocześnie doskonale znają wymogi szkoły, mogą pomóc każdemu już teraz. Tak na poziomie szkoły podstawowej, jak i dla studentów korepetytorzy mogą zrobić niemało dobrego. Interesujące możliwości, jakie zapewnić mogą tutorzy już teraz, rozrastają się z dnia na dzień.
Syndicate content