uczniowie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy powiemy jak będzie wyglądała matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zbliża się do końca edukacja w szkole średniej, konieczne okazuje się być potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten okres uczyli, a to potwierdzenie potem, będzie przekładało się na ewentualność kontynuowania nauki na studiach.

Jakie książkowe pozycje muszą znaleźć się w naszej domowej biblioteczce? Co można uznać za niezbędne minimum?

biblioteczka domowa
Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie pozycje książkowe, jakie dobrze by posiadał każdy. Nie powinno ich zabraknąć na półce. Jakie to książki? W jakich sytuacjach się przydają?

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Obecny system edukacji znacznie różni się od tego, jaki panował na przykład jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go rozmaite reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było między innymi przywrócenie szkół gimnazjalnych, co łączyło się ze skróceniem okresu nauki w szkole podstawowej o dwa lata. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono czas nauki o rok. Zmianie uległy także reguły przeprowadzania części testów, zarządzono również kilka nowych.

Co sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach egzamin maturalny wygląda o wiele inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmienił się zakres wiadomości, jakie do tego egzaminu trzeba umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to na przykład z reformy edukacji, która wprowadziła szkoły gimnazjalne, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.

Korepetytor świetnym nauczycielem

nowoczesne korepetycje
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze w szkole nadąża się z przyswajaniem opracowywanego na lekcjach materiału. Często spotykają rozmaite trudności. Najlepsze korepetycje, znakomici nauczyciele, którzy w stu procentach rozumieją wymogi ucznia i równocześnie doskonale znają wymogi szkoły, mogą pomóc każdemu już teraz. Tak na poziomie szkoły podstawowej, jak i dla studentów korepetytorzy mogą zrobić niemało dobrego. Interesujące możliwości, jakie zapewnić mogą tutorzy już teraz, rozrastają się z dnia na dzień.
Syndicate content