uczniowie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wsbwwarcino.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy powiemy jak będzie wyglądała matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się do końca edukacja w szkole średniej, niezbędne okazuje się być zatwierdzenie, czego wszyscy się przez ten czas nauczyli, a to zatwierdzenie potem, będzie przekładać się na szansę uzupełniania nauki na studiach.

Jakie książkowe pozycje muszą znaleźć się w naszej domowej biblioteczce? Co można uznać za niezbędne minimum?

biblioteczka domowa
Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Są takie pozycje książkowe, które dobrze by posiadał każdy. Nie może ich zabraknąć na półce. Które to książki? W jakich sytuacjach są przydatne?

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Obecny system edukacji w znaczny sposób różni się od tego, jaki obowiązywał przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go różnorodne reformy i nowe przepisy. Jedną z bardziej wyraźnych zmian było między innymi wprowadzenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem czasu nauki w szkole podstawowej o dwa lata. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki z czterech lat do trzech. Zmieniły się też sposoby odbywania się części egzaminów, dodano także pewną liczbę nowych.

Co sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie matura przebiega o wiele inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Uległ zmianie zakres wiadomości, które do tego testu należy umieć, a także system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to między innymi z reformy edukacji, która utworzyła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych o rok.

Korepetytor świetnym nauczycielem

nowoczesne korepetycje
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze w szkole nadąża się z przyswajaniem opracowywanego na lekcjach materiału. Nierzadko spotykają rozmaite trudności. Znakomite korepetycje, rewelacyjni nauczyciele, którzy w pełni rozumieją wymogi ucznia i jednocześnie doskonale znają wymogi szkoły, są w stanie pomóc każdemu już dziś. Zarówno na poziomie podstawówki, jak i dla studiujących korepetytorzy mogą zrobić wiele dobrego. Interesujące możliwości, jakie dać mogą tutorzy już dziś, rozrastają się z dnia na dzień.
Syndicate content