Kogo by nie spytać wszyscy mówią po angielsku. Wiadomo mówimy o grupie wiekowej do 30 lat, bo starsi nawet nie mają takich pomysłów, skoro nigdy nie uczyli się tego języka. Z czego to się bierze?

Angielski jest wszędzie, otacza nas z każdej strony, już bardzo trudno przed nim się gdzieś skryć. Automatycznie więc chcemy za tym nadążyć i czasami dodajemy sobie potrzebnego animuszu. Kiepsko, kiedy przychodzi chwila prawdy. Stajemy się wtedy bezbronni, jak małe dzieci.

Flaga angielska

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

A tych chwil prawdy jest teraz coraz więcej, bo jeszcze nigdy tak wielu przyjezdnych nie odwiedzało Polski. Wymiany studenckie, pracownicy kontraktowi, wydarzenia sportowe czy muzyczne, a przede wszystkim otwarte granice, dzięki czemu każdy może przyjechać do Polski. Każdy żyjący w dużych ośrodkach miejskich może się szykować na sytuację, że zostanie zagadnięty po angielsku, by dowiedzieć się o drogę albo jakieś miejsce. W mniejszych ośrodkach miejskich, a tym bardziej na wioskach to raczej niespotykane, chociaż nie można tego przewidzieć, gdyż wielu zagranicznych gości przeprowadza się do Naszego kraju, ażeby zadomowić się na stałe w nowym miejscu. Jednakowoż Ci, co przyjeżdżają na stałe prędko uczą się naszego języka.

W wielkich ośrodkach miejskich jest wielka szkoleń z języka angielskiego. Coraz większa

Regał z książkami

Autor: Sarah Sammis
Źródło: http://www.flickr.com

ilość szkół proponuje ulgi i zniżki, inne języki i inne ulepszenia. Wszystko to, by potencjalny klient wybrał akurat naszą ofertę a nie inną. Zresztą, dzięki tak wielkiej konkurencji zyskuje normalny konsument tych szkoleń, bo jeśli nie będziemy zadowoleni z efektów nauczania jesteśmy w stanie prędko zamienić szkołę na konkurencyjną. Jeśli chodzi o bardziej wytrawną znajomość języka angielskiego to jest z tym problem, przecież nikt nie będzie się uczył specjalniejęzyka angielskiego, by na przykład tłumaczyć dokumenty (zobacz tutaj na

Z interwencją wtedy przychodzą tłumacze języków obcych. W dużych miastach (przykładowo tłumacz angielskiego z Wrocławia) większa jest propozycja i ewentualność odnalezienia najbardziej kompetentnego specjalisty. W małych ośrodkach miejskich również odnajdziemy fachowców od tłumaczeń, jednakoż będziemy mieli mniejszy wybór. Możemy się również spodziewać, iż z języka angielskiego i języka niemieckiego owszem odnajdziemy tłumaczy, lecz już przykładowo z pozostałych, mniej znanych języków obcych będzie to trudniejsze.