Razem z prężnym rozkwitem nowych technologii, nowych mediów, komputerów i internetu, przyszedł czas na gromadzenie sporej ilości danych oraz odpowiednie zarządzanie bazami danych. Utworzono nowe kierunki studiów kształcące w tej dziedzinie oraz powstają liczne stanowiska pracy w korporacjach, opierające się o zbieranie, umiejętne analizowanie oraz przechowywanie danych.

big data

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiorcami tych nowatorskich studiów są osoby pragnące pogłębić swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności jej wykorzystania w branży nowoczesnych informatycznych metod i działań analityki sporych zbiorów danych, ze szczególnym uwzględnieniem przykładów w gospodarce. Kłopoty dotyczące otrzymania, uporządkowania, przetrzymywania i analizy sporych wolumenów danych przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi będą kreować na rynku nowe potrzeby powiązane z zagadnieniem, którym jest analiza danych Big Data. Odnajdą się tu młodzi ludzie posiadający jeden kierunek lub dyplom z informatyki albo analityki. Oferta ta jest skierowana do wszystkich osób, które chcą polepszyć planowanie strategiczne a także możliwości wykonawcze dostosowane do dynamicznych zmian w środowisku technologii cyfrowych; sprawdź analityka biznesowa. Kwestie pakowane do wspólnego wora z napisem „analiza danych Big Data”, poszerzą także wiedzę studentów, jacy skończyli studia z obszaru finansów, bankowości produkcji, marketingu, handu zagranicznego, branży usługowej, energetyki i oczywiście specjalistów z obszaru IT.

analiza danych

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie bazami danych to przyszłościowy kierunek przygotowujący do pracy w korporacji działającej przykładowo w branży technologii informatycznych, a także innych korporacjach, które mają z nimi coś wspólnego. Dobrze przygotowany do pracy absolwent tego kierunku, jako specjalista innowacyjnej analizy danych, może szukać zatrudnienia w biznesie, administracji oraz w jednostkach badawczych, specjalizujących się w zaawansowanej analizie danych.

Może Cię również zainteresować: strona internetowa