Nawet Ci, którzy nie pasjonują się gospodarką z całą pewnością zauważyła jej spory postęp i wie, że znajduje się na wysokim poziomie.

strona internetowa

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób szybko to zaobserwować? Najprościej naturalnie oceniając liczbę artykułów nam dostępnych. Kiedy udajemy się do supermarketu zauważamy, iż półki uginają się pod ilością znajdującego się na nich towaru, prawda? Naturalnie, że prawda – http://www.certificator.eu/pl/.
Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
A czy ktoś z nas kto niespecjalnie interesuje się ekonomią pomyślał choć raz skąd się bierze ten cały, nam dostępny, towar? Z jakiego powodu są u nas dostępne figi czy papaje skoro są to owoce egzotyczne? Naturalnym jest, że u nas nie urosną choćby nie wiem co. Nie urosną, bo u nas zbyt zimno. No to skąd się biorą? Naturalnie są sprowadzane z państw o odpowiednim klimacie, który daje im odpowiednie warunki do tego, aby wyrosnąć na ładne owoce. Skoro sobie możemy importować wszystko, co zapragniemy to musi być jakiś haczyk. Ano i jest. Haczykiem tym są reguły, które musi spełniać dany produkt, aby móc być zimportowanym do danego państwa, każde państwo zatem posiada swój certyfikat, który sprawdza czy dany produkt zgadza się z ustanowionymi regułam. Jednym z takich certyfikatów jest Gost R. Co to jest? Jest to certyfikat ustalony przez Rosję, który jak się domyślacie, sprawdza jakość oraz zgodność artykułu z ustalonymi regułami. Certyfikacja Gost ustala co może dostać się do Rosji, a co nie – r gost.

W jaki sposób zdobywa się taką certyfikacje gost? Wszystko zależy od specyfikacji produktu na podstawie aktualnych certyfikatów, od kompletu badań oraz od liczby tychże artykułów.
Zauważamy zatem, że droga, którą muszą przebyć artykuły po które sięgamy z taką łatwością, jest trudna, przecież muszą one przejść sporo kontroli zanim trafią na sklepowe półki.