Jeżeli ktoś jest tak zwanym humanistą – w sumie to ostatnimi czasy bardzo kontrowersyjne określenie, nierzadko ma wielkie kłopoty z matmą. Poza tym, generalnie jakość nauczania tego przedmiotu w naszych szkołach nie charakteryzuje się za bardzo dobrym poziomem. A to sprawia, że jeśli komuś Bozia nie dała dużego talentu matematycznego, w wielu przypadkach ma spore problemy. Jednakowoż można w sumie powiedzieć, iż tak czy siak bezproblemowo można opanować bądź co bądź królową nauk tak, aby mieć możliwość bez niepotrzebnego stresowania się zdać do następnej klasy.

Na przykład logiki jest w stanie nauczyć się niemalże każdy uczeńz takich serwisów jak .

Jednak z matematyką problem jest taki – jeżeli nie umiemy nawet podstaw, trudno nam pójść dalej. Z np. kartkówką z historii jest trochę inaczej: zatem można śmiało powiedzieć, że jeżeli nie mamy pojęcia o choćby czasach prehistorycznych, lecz sprawdzian jest z I wojny światowej, i tak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Gdy w rachubę wchodzi logika oraz inne zagadnienia matematyczne, niestety jest o wiele gorzej. I właśnie dlatego jak pewnie każdy się domyślił, trzeba starać się mimo niechęci opanować wreszcie podstawowe kwestie. Trudne to, lecz ciężko opanować cięższe przykłady, jeżeli mamy nawet wielkie kłopoty z mnożeniem.

Warto także rozwiązywać zadania zamieszczane w Internecie na – wystarczy wybrać sobie temat, np. negację albo funkcje logiczne, a z całą pewnością trafimy na sporo zadań. W szczególności godne zainteresowania są zadania z przygotowanymi odpowiedziami. Sprawiają, że nawet jeżeli całkowicie nie wiemy jak rozwiązać tę zagadkę, możemy przynajmniej zapoznać się z odpowiedzią. Pewnie zawsze coś tam zostanie nam w głowie. Naturalnie takich zadań należy ogarnąć więcej!

Są belfrowie, którzy bardzo dobrze znają matematykę, a do tego umieją jej uczyć. Niby gdzie takich odnaleźć? Rozchodzi się oczywiście o korepetytorów. Można w sumie powiedzieć, że choć nierzadko nie mamy pieniędzy na korki, a może i wolnego czasu oraz chęci, tak czy siak powinniśmy jakby nie patrzeć przynajmniej raz na tydzień uczyć się pod okiem bardzo dobrego matematyka, który potrafi nauczyć nawet tak trudnych kwestii jak negacja bądź algebra. Nigdy nie można sądzić, że korepetycje to strata pieniędzy.