Jak trwoga to do Pana Boga, a jak problem prawny to do radcy prawnego. Tak możemy określić wiele okoliczności, które mają miejsce w naszym życiu. Jednakże trwoga może się zjawiać przy okazji właśnie takiej, nie do końca dla nas czytelnej sytuacji. Co w takiej sytuacji robić? Właściwie jest kilka możliwości, jednocześnie nie można przeceniać swoich mocy, a tym bardziej kogoś, kto na temacie się w ogóle nie zna. Co to znaczy? Zamiast korzystać z porad znajomych, pseudospecjalistów, zamiast porad szukać na forach internetowych, lepiej zgłosić się do specjalisty – radcy prawnego.

Jest to prawnik, który świadczy pomoc prawną podmiotom gospodarczym, ale też jednostkom organizacyjnym i osobom fizycznym. Polega ona na dawaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, przygotowywaniu projektów aktów prawnych.

Prawnik

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Radca może też występować przed sądami i urzędami (przejdź na ). W historii tego zawodu możemy wyróżnić 3 etapy. Najbardziej istotne są jednakże dwa – pierwszy oraz ostatni.

Jeśli dowiesz się o publikującej fascynującą Cię treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których czerpie ona dane.

Pierwszy z nich rozpoczął się trzynastego grudnia 1961 roku, jak Rada Ministrów wydała uchwałę w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw państwowych, zjednoczeń, a jednocześnie banków państwowych.

W tejże uchwale jest nakaz skierowany do podmiotów, by korzystały z usług prawnych jedynie radców prawnych pracujących w tych jednostkach. W 1963 roku została przyjęta nowa ustawa, mocniej restrykcyjna, o ustroju adwokatury, który między innymi pozbawiał adwokatów prawa świadczenia usług wobec państwowych jednostek gospodarczych. Tak więc specjalizacją radców prawnych stało się oferowanie usług dla tych jednostek. W ten właśnie sposób, w takim systemie radca prawny był reprezentantem państwa socjalistycznego. Całe szczęście, czym bliżej Wolnej Polski, tym pojawiały się lepsze zmiany. Dwudziestego trzeciego grudnia 1988 roku uchwalono ustawę o działalności gospodarczej, gdzie w jednym z artykułów wspomniano, że udzielanie pomocy prawnej jest jednym z rodzajów działalności gospodarczej, oferowanej na rzecz podmiotów gospodarczych.

Najbardziej istotne i zasadnie ramy wykonywania profesji radcy prawnego określiła tak zwana wielka nowelizacja ustawy o tym zawodzie. Wprowadziła ją ustawa z dnia 22 maja 1997 roku.

Kiedy przekonasz się, że pomocne byłyby dodatkowe artykuły na opisywany temat, to kliknij ten link i zobacz ponadto inne wiadomości (https://www.tuv.com/poland/pl/przemys%C5%82owy-audyt-energetyczny-przedsi%C4%99biorstw.html).

Aktualnie już bez przeszkód możemy korzystać z usług radców prawnych. Ponadto można wybrać specjalistę, który nam najbardziej pasuje, zdecydować się na kancelarię prawną (strona www), jaka jest uznana na rynku, np. kancelaria prawna z Krakowa.