Informatyka nieustannie się rozwija: czyli to bardzo dobrze pokazuje, że jeżeli aktualnie oglądasz się za tym zawodem, który mógłbyś za kilka lat wykonywać, to bez żadnego cienia wątpliwości musisz wziąć w rachubę zostanie informatykiem. W szczególności, iż w zasadzie informatycy zarabiają spore pieniądze. Wszystko zależy od wielu czynników, ale w zasadzie informatyk nie powinien narzekać na zarobek. Naturalnie prawda jest taka, że jeżeli nie będziemy profesjonalistami, nie będziemy posiadali umiejętności, zapewne nie będziemy aż tak bardzo usatysfakcjonowani.

Studia informatyczne

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

I dlatego należy początkowo umiejętnie się kształcić – przykładowo strzałem w dziesiątkę są studia informatyczne. Nadal bardzo się liczy papierek, więc jeśli nie chciałbyś miewać bardzo dużych problemów z odnalezieniem pracy, polecam to, aby pójść na studia. Zapewne znacząco zwiększysz swoją wiedzę, przykładowo dowiesz się czym jest advanced metering infrastructure oraz pozostałe kwestie związane z IT. Polecam to by szczególnie interesować się nauką programowania. Programowanie gwarantuje atrakcyjną pracę.

Komputery

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

Osobiście znam sporą ilość programistów – oczywiście różnią się od siebie doświadczeniem, sprytem, etc. Jednak tak czy siak trzeba mieć na uwadze, że generalnie nie muszą obawiać się bezrobocia. Sporo w owym artykule wspominam o pieniądzach, ale przecież bardzo często sytuacja jest taka, iż potem narzekamy na słabe zarobki. Moim zdaniem należy już na początku postawić sobie cele, później będzie nam łatwiej funkcjonować, wykonywać obowiązki służbowe. Sądzę, że mam sporo racji.

Warto również zwracać uwagę, że nieustannie informatyk musi nadążyć za aktualnie obowiązującymi trendami. Można powiedzieć, iż na przykład takie kwestie jak choćby symmetric multiprocessing wiele od nas wymagają. A więc musimy całą karierę zawodową się kształcić, a pewnie będziemy fachowcami, którzy definitywnie niczego się nie obawiają. A więc podsumowując owy artykuł: uważam, że chociaż życie informatyków nie jest usłane różami, to i tak pracowanie w IT jest bardzo dobrą opcją. Choć przestrzegam, iż nie we wszystkich przypadkach właśnie tak jest. Ludzie są różni, akurat co do tego trudno mieć wątpliwości.