Ten artykuł nie będzie o językach obcych kosmicznych cywilizacji, choć patrząc uczciwie, jaką skalę trudności prezentują ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niezwykłym. W tym artykule opowiemy o niezwykłych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie w miarę zrozumiale i na temat. Zacznijmy od języka japońskiego. Na samo wspomnienie włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, gdyż japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, a jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego opanowanie może przynieść nam wiele dobrego. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas długa nauka języka japońskiego.

Jeżeli masz chęć zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu gdzie odnajdziesz wiele interesujących informacji, które szczegółowo opisują temat.

Musimy być cierpliwi, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że niecierpliwy, daj sobie lepiej spokój.

Prezentowany wątek z pewnością zawiera ciekawe informacje, ale żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link (http://www.toc.org.pl/narzedzia-logicznego-myslenia/), który jest niezwykle intrygujący.

Łatwiej ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (profesjonalny japoński), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są szeroko dostępne. Najlepiej przy nauce tego języka znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to warto zabrać się za język khmerski lub język koptyjski (nauka języka khmerskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, nie jest to łatwy język, musisz wykazać się dużą zapartością, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo bardzo mało). Język koptyjski to propozycja dla ludzi szczególnie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że lubisz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.