Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kreuje i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy również do końca życia nauczać się, dowiadywać, niech to będą nawet plotki, jest to taka mała, ale jednak edukacja.

Największe natężenie edukacji występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Wtedy przyswaja wiele rzeczy, tak wiele, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza – prywatna szkoła podstawowa – wilanow.varsovia.edu.pl/, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa pobudza je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, aby dziecko przyswajało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda potem, gdy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego zeszyty w kratkę i inne rzeczy niezbędne w szkole, ten edukacyjny walor się trochę wyczerpuje, gdyż szkoła (zobacz – szkoła pływania kraków) nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od naszego podejścia i od nauczycieli, którzy będą przekazywali wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, gdy człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bez granic, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na każdym zakręcie życia. Dorosła osoba zaś cieszy się, że ma wsparcie w najbliższych i że może kogoś kochać bardzo mocno, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.