Tak naprawdę, odkąd wyjdziemy z brzucha matki natrafiamy na różne ścieżki naszego życia ukierunkowując się na uzyskanie wymarzonej pracy. Szkoła kształci nas bardziej mniej, niż więcej.

Uniwersytety pomagają nam otrzymać wiedzę akademicką dotyczącą planowanej profesji, tymczasem z praktyką nie ma to zbyt dużo wspólnych elementów. Toteż, co zrobić, aby być ekspertem?
Udając się na rozmowę rekrutacyjną musimy zmierzyć się z różnymi pytaniami mającymi powiązanie z naszą wcześniejszą karierą, osobowością i potencjalną pracą. „Świeży” magistrant przeważnie nie ma o wielu rzeczach odpowiedniej wiedzy i prezentuje rekrutującym dobrze okalające sedno kwestii odpowiedzi. Całe szczęście, że jest wspaniały sposób na zaradzenie naszej nieznajomości wiedzy – szkolenie.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs – ale jaki?
Wszystko zależy od naszych możliwości. Ktoś przygotowuje się z finansów, inni z komunikacji interpersonalnej, a jeszcze inni zainteresowani są szkoleniami z dziedziny przemysłowej. Ze względu na szybko rozwijającą się technologię rośnie zainteresowanie produkcją coraz nowszych wyrobów, a tym samym zakres firm produkcyjnych rozszerza się. Przez wzgląd na to przygotowane zostały kursy omawiające tematy słynnych technik zarządzania produkcją. Należą do nich: szkolenia TPM i six sigma, a gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „lean manufacturing szkolenie” wyłoni się ich cała masa.
Co to są za kursy?

Kurs TPM ma na celu przedstawienie grupy sprawdzonych sposobów i rozwiązań skierowanych na wzrost sprawności maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas produkcji produktów. Z kolei, six sigma jest to technika, która opiera się na pozyskiwaniu danych, ukierunkowując się na osiągnięcie niemalże idealnej jakości. Jej główną zaletą jest to, że identyfikuje nieprawidłowości jeszcze przed ich ujawnieniem się. Na deser lean manufacturing. Jest to system zarządzania produkcją, którego priorytetem, zgodnie z japońską ideą, jest zredukowanie marnotrawstwa oraz eliminacja zbędnych procesów i procedur w czasie trwania produkcji. Istotnym szczegółem są niskie koszty produkcji przy stosowaniu relatywnie niskiej ilości surowców.
Kursy są dość zajmujące i w większości przysposabiające do pracy w przedsiębiorstwie. Zatem, warto spróbować dokształcić się jeszcze, gdy studia mamy już za sobą. Autor