Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką rolę odgrywa zawieszenie w aucie. Producenci i naturalnie kierowcy chcą ulepszyć auta, wpływając na wygodę w czasie jazdy. Sprężyny wpływają na bezpieczeństwo podróżujących i pewność kierującego.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis wynajem aut świdnica, w którym przeczytasz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne pracują zupełnie inaczej niż zwykłe. Są bardziej elastyczne i sprytnie dopasowują typ reakcji do sytuacji. Komfort jazdy ginie, gdy sprężyny są gęste i krótkie, a takie zawieszenie ma prawie każdy samochodów. Nowoczesne sprężyny mają inną konstrukcje: nie są równe, zwężają się ku końcowi, przerwy pomiędzy zwojami też są zróżnicowane. Takie rozwiązanie także przy niskim zawieszeniu poprawia wygodę jazdy.

Zmienić sprężyny na progresywne?
Niektórzy mówię, że ten tym sprężyn jest zbyt zaskakujący i raczej nie akceptują ich montaż. Znane marki obecnie nie proponują tego rozwiązania w nowych autach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić wyłącznie jako części zamienne. Kłopotem bywa to, że samochody są mniej stabilne przy zakrętach. Prawdą jest, że, ich zachowanie jest zmienne zależnie od sytuacji.

Czy wiesz, gdzie także można znaleźć analogiczne wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (http://www.hurtopony.pl/terenowe.html) znajdującego się tam materiału.

Samochód może inaczej reagować na skręcanie w lewo, inaczej zachowuje się przy hamowaniu. Należy się przyzwyczaić do ich zachowania i spróbować kontrolować samochód.

Autor: Opel

Sprężyny i instalacja
Kolejną rozbieżnością pomiędzy sprężynami progresywnymi a zwykłymi jest podział na górę i dół. Trzeba zainstalować je w serwisie, bo niekoniecznie mamy odpowiednią wiedzę. Specjalista ma założyć sprężyny w dobrym kierunku, żeby mogły działać jak trzeba.

Oprócz tego przepisy są takie same, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: wymienia się je parami, te same części na jednej osi.

Sprawdzanie sprężyn
Przy okazji można przypomnieć, że cykliczne serwisowanie zawieszenia i zmiana sprężyn są konieczne. Najlepiej przeprowadzić dokładny przegląd zanim nadejdzie zima, żeby nie bać się wypadków. Sprężyny niszczą się w niesprzyjających drogowych warunkach, a sól, którą posypywane są jezdnie szczególnie szkodzi.