W obecnych czasach prawdziwy sukces osiągną tylko osoby, które regularnie poszerzają swoją wiedzę, bez przerwy uczą się czegoś nowego i umieją nadążyć za dynamicznymi zmianami. Czasy, gdy po zakończeniu nauki nie trzeba było nic robić już dawno się zakończyły, dziś ukończenie edukacji w szkole czy na uczelni to dopiero wstęp do prawdziwego zdobywania wiedzy.

podręczniki

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez względu na to, co ktoś robi, musi zdobywać wiedzę, brać udział w szkoleniach i poprawiać swe umiejętności, jeśli zamierza na bieżąco być z najnowszymi oczekiwaniami w wykonywanym zawodzie. Nawet tak prozaiczna dla wielu rzecz, jak aplikacje biurowe (sprawdź dostępność najlepszych pozycji pod tym adresem: cad/cam podręczniki) wymagać będzie od użytkowników dobrego ich poznania, a także, kiedy są wypuszczane nowe wersje, poznania wszystkich nowości.

Jeśli ktoś zatrzyma się na wiadomościach ze starych wersji, to może nie móc wykorzystać większości funkcji, jakie daje oprogramowanie, albo wręcz może sobie nie poradzić z najprostszymi sprawami. Tym bardziej poszerzać wiedzę i wiadomości muszą przykładowo inżynierowie zajmujący się projektami cad/cam (), w ich przypadku solidne poznanie nowego oprogramowania to konieczność do tego, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Wiadomości zdobywać można w różnorodny sposób. Duża część właścicieli firm wysyła swoich pracowników na najróżniejsze szkolenia i kursy, na których mogą się oni nauczyć wielu przydatnych w pracy rzeczy. Można również samemu zdobywać wiedzę, na przykład korzystając z najróżniejszych podręczników, poradników i kursów (zamów przez internet: baza danych – poradnik). Jeżeli ktoś się zajmuje na przykład technologiami baz danych, to koniecznie na jego półkach powinny się znaleźć bazy danych podręczniki, z jakich będzie czerpał najnowszą wiedzę o tym, czym się właśnie zajmuje. Natomiast właścicieli firm, przedsiębiorców i managerów powinny zainteresować najnowsze biznes podręczniki, z ich pomocą poznają aktualne inspiracje i trendy o tym, w jaki sposób najlepiej zarządzać firmą, przeprowadzać rozmowy biznesowe i planować rozwój firmy. Jednak we wszystkich przypadkach trzeba pamiętać, że sam zakup poradnika czy podręcznika to trochę za mało, aby coś nowego poznać, należy jeszcze porządnie go przeczytać i chcieć zdobytą wiedzę wykorzystać.