Jedną z wyjątkowo powszechnych metod nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słówek jest dzięki nim dużo szybsze i prostsze.

Co to są fiszki? To niewielkie karteczki, na których z jednej strony znajduje się hasło w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo hasło „fiszka” jest zapożyczone z języka francuskiego. Obecnie fiszki są dostępne praktycznie wszędzie. Można kupić je w sklepach, zamówić przez internet, jednakże warto jest również sporządzić je własnoręcznie, przez to jeszcze szybciej przyswoimy sobie nowe frazy. Jakie plusy niesie ze sobą nauka z fiszek?
Przede wszystkim fiszki są efektywne.

klasyczna metoda nauki języka angielskiego

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, iż przynoszą one pożądane efekty. Są odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może stać się wyśmienitą zabawą. Wystarczy tylko zaplanować zawody, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mgnieniu oka. Zabawa ma dużo większe walory edukacyjne, niż samotne siedzenie z książką i tzw. „wkuwanie”. Co poza tym?

Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie. Są niewielkie, zatem nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć wracając do domu – jeśli jedziemy środkiem komunikacji miejskiej, w trakcie przerwy lub nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed snem. Są funkcjonalne oraz wygodne. Można je trzymać zawsze przy sobie, albowiem zmieszczą się także w kieszeniach spodni. Wspomniane wcześniej własnoręczne przygotowywanie fiszek to też bezsprzeczna zaleta zapamiętywania w ten sposób słownictwa. Ponadto fiszki do nauki agielskiego mogą zawierać nie tylko same wyrazy, lecz także zdania je wykorzystujące albo całe wyrażenia. Wszystko zależy od naszej pomysłowości lub materiałów oferowanych przez sklepy.

W dzisiejszych czasach fiszki zaczęły także podbijać internet. Istnieje dużo portali edukacyjnych, które dają aplikacje wykorzystujące fiszki online w zamian za darmowe założenie konta na danej stronie internetowej. Warto jest sprawdzić obie techniki i przekonać się, która jest dla nas odpowiedniejsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być miła, a ich znajomość jest bez wątpienia bardzo przydatna, zarówno w pracy, jak również podczas urlopu, kiedy coraz chętniej wybieramy zagraniczne zakątki.