Dzień Dziecka coraz bliżej. Pora na wspaniałe prezenty. Cóż, okazuje się, iż wiedza na temat tego, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha nadal jest niezadowalająca. Dużo rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, aby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie do otaczającego ich świata.

zabawki muzyczne

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nich kupując zabawki kieruje się reklamami i nie zastanawia się nad konsekwencjami takiego podejścia. A przecież dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego.

Zrobisz krok naprzód, jeżeli obejrzysz, co posiada praktyczna oferta. Sprawdź, że naprawdę dane na niej umieszczone są istotne.

Z tego względu dobierając zabawki dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko spędzające całe dnie przed telewizorem czy tabletem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i wykazanie się w dorosłym świecie.

Nie wszyscy z nas wiedzą, iż Mozart skomponował swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko ma talent, który ukrywa się wśród jeszcze nieznanych mu dźwięków? Poza tym nawet jeśli nie osiągnie światowej sławy, zabawki muzyczne oraz instrumenty pozwolą mu zajrzeć do najdalszych zakamarków dziecięcej wyobraźni – polecam zabawki muzyczne. Nakłaniamy więc rodziców by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, właściwie dostosowane do wieku dziecka.

Mogą to być masy plastyczne, zestawy koralików, pieczątki i oczywiście

zabawki

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

”gwiazdy” wśród zabawek: klocki. Zabawa nimi, tworzenie oryginalnych projektów z całą pewnością sprawi dzieciom dużo radości. Jednak pamiętajmy, że to nie jedyna zaleta klocków. Umożliwiają bowiem maluchowi rozwinięcie wielu umiejętności. Wspaniale wpływają na wyobraźnię dziecka i uczą zapamiętywać figury geometryczne, wypracowują koncentrację i wytrwałość.

Fascynacja popularnymi, niewielkimi, plastikowymi klockami czasami nie mija wraz z wiekiem, dlatego bogata kolekcja może służyć naszej pociesze przez długi czas. Kupmy więc swojemu dziecku zabawkę, której ciekawy wygląd oraz unikalność pobudzą jego wyobraźnię i obudzą w nim pasję wspaniałej zabawy.