Należy zdawać sobie sprawę z tego, że do każdego pokoju musi być dobrze dobrana wielkość lampy, im jest ono pokaźniejsze, tym więcej nasza lampa powinna posiadać kloszy i tym bardziej muszą być one rozłożone, tak żebyśmy posiadali świadomość, iż światło dotrze w każdy zakamarek pokoju.

Dlatego także w ten sam sposób należy szukać żarówek, tak żeby nie oświetlały nazbyt mocno niewielkiego pomieszczenia i aby nie okazało się, iż w większym pomieszczeniu cały czas jest ciemno, ponieważ żarówki posiadają zbyt małą moc.

Do małego pokoiku zadbajmy o mały żyrandol

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadamy mały pokój, to z pewnością lampa sufitowa ma możliwość być mniejsza, a co się z tym łączy, może nam oferować trzy klosze. Kiedy pragniemy mieć gwarancje, że będą nam dostatecznie jasno świeciły, to należy dopilnować, żeby te klosze były skierowane do dołu, tak jak jest to przy lampie Kaja Vega 3pł. Plafon 2348 – . Wtedy całe światło zamiast oświecać sufit, będzie oświecało nas oraz wszystko co znajduje się poniżej lampy. Jeśli natomiast mamy znaczniejszy pokój, wiemy iż nasza lampa będzie posiadała więcej kloszy i tylko ich wielość zapewni nam odpowiednio dużo światła, to mamy okazję się zadecydować na lampę sufitową Alfa Siena 5 pł. 20435, która nie tylko oferuje pięć kloszy, lecz jeszcze są one skierowane w górę (poczytaj też). Wiele tu zależy od naszych osobistych wymagań.

Żarówki z barwą ciepłą dają wiele przyjemności

Jeśli zastanawiamy się, w jaki sposób możemy wyposażyć naszą lampę w żarówkę LED, to na pewno należy sobie wydawać sprawę z tego, iż oferowane nam są takie żarówki, które świecą barwą ciepłą, a więc bardziej na żółto i równocześnie powodują, że w danym pokoju robi się ciepło oraz przyjemnie. Jeśli klosz naszej lampy jest długi a wąski oraz obawiamy się, iż żadna żarówka nam do niego nie będzie pasowała, to należy popatrzeć na Ledin Gu10 16 smd 5630 6W (60W) 600lm 230V barwa ciepła 2540, która właśnie jest długa a wąska, w postaci takiego walca.

Jeśli dobrze poszukamy to wszystko znajdziemy

Należy sobie zdawać sprawę z tego, iż wytwórcy lamp i żarówek dokładają ogromnych starań, żeby zachwycić własnych klientów, dlatego jesteśmy w stanie odnaleźć dokładnie wszystko co sobie założyliśmy, wystarczy wyłącznie, że właściwie długo będziemy poszukiwać oraz dążyć do wyznaczonego celu.