W prawie każdym muzeum możemy wśród wiekowych eksponatów znaleźć zabawki ówczesnych dzieci. Nikogo nie szokuje, kiedy dostrzega szmacianki. Są to zabawki dla córek.

Zatem od zawsze było tak, że nieduże dziewczynki naśladowały swoje mamy. Pragnęły posiadać lalki, ubranka dla nich i wózek dla lalek, żeby móc grać w dom. W taki sposób szykowały się to tego, że w przyszłości same zostaną małżonkami i mamami.
drewniany domek dla lalek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
lalka szmaciana

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
W czasach chemii spotykanej we wszelkich produktach – w jedzeniu, ubraniu, zabawkach, a nawet wodzie i powietrzu, warto zadbać o korzystne otoczenie dla swojej dzieciny.

Chcielibyśmy pokazać Ci następny nasz wpis – mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, najedź na link tutaj (http://www.ipschool.pl/en/szkola-muzyczna) i voila.

Wyjściem może wydawać się powrót do naturalnych surowców, z których produkowane są zabawki (Doskonała lalka szmaciana). Chodzi tu zazwyczaj o drewno, ale również len lub bawełnę, z których powstaje lalka szmaciana. Czasy plastikowych lalek-chudzielców odchodzą powoli do lamusa. Nowoczesne, uświadomione mamy pragną ochraniać dziecko przed nieprawidłowymi przykładami i sztucznymi materiałami, na przykład: plastik. Drewniany domek dla lalek (Znacznie więcej znajdziesz na kompletną ofertę na tej stronie nefere.pl) jest idealnym wyjściem. Należy odnaleźć spółkę, która produkuje zabawki z atestem jakości i spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej dla zabawek naturalnych.

strój robota

Autor: North Charleston
Źródło: http://www.flickr.com
Przed nabyciem jakiejkolwiek zabawki dla swojej ukochanej dziewczynki, trzeba pomyśleć czy na pewno nie spowoduje to żadnych szkód i kłopotów ze zdrowie.

Trzeba chronić swoje dzieci przed nazbyt dużą ilością chemii w otaczającym nas świecie i skoncentrować się na świadomym, ekologicznym rodzicielstwie.