Okres letni w pełni, a to znaczy, że możemy rzucić się w wir robienia przetworów. To sprawdzone – żaden kupny dżem nie jest pyszny tak jak własnoręcznie przygotowany. Konfitury, musy owocowe, warzywa w zalewie, zawsze wspaniałe małosolne albo kiszone ogórki – niebo w gębie.

Czy gromadzisz wiadomości w kontekście opisywanego tematu? Jeśli tak, to zobacz więcej w omówieniu (http://www.transcom-system.com.pl/pl/produkty/oprogramowanie). Ono także będzie dla Ciebie ekscytujące!

By rozpocząć własną produkcję pyszności musimy przedtem zaopatrzyć się w produkty. Istnieje wiele sposobów. Można udać się na lokalny targ, albo kupić owoce bezpośrednio u sadownika, lecz najprostsze rozwiązanie to owoce warzywa hurt.

Jabłka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Mamy tam do wyboru wszystkie możliwe owoce i wiele ich odmian. W wielu takich hurtowniach wcale nie trzeba zamawiać wielkiego kontenera owoców. Sprzedawcy zwykle idą na rękę także klientom detalicznym, którzy nabywają tylko trochę więcej owoców niż zwykle. Możemy więc nabyć kilkanaście kilogramów truskawek bez większych.

W tych dniach najbardziej rozwinięta jest sprzedaż jabłek. W naszym kraju mamy zdecydowanie najwyższej jakości jabłka i uprawia się tyle odmian, że wyszukamy doskonałe dla naszych potrzeb. Wiadomo, że inne są doskonałe na kompot, inne na mus, jeszcze inne do duszenia w syropie. Dobry sprzedawca na pewno nam podpowie w tej materii.

Jeżeli nie wiemy, gdzie znaleźć hurtownię owoców, z pomocą na pewno przyjdzie nam internet. Trzeba tylko w wyszukiwarkę wpisać właściwie sformułowane hasło. Na przykład producent owocow. W odpowiedzi otrzymamy długą listę przedsiębiorstw zajmujących się handlem owocami i warzywami. Można też wpisać producent (zobacz producent kontaktów) jabłek Polska i dodać do tego hasła miejscowość, która nas interesuje – w taki sposób ograniczymy obszar poszukiwań do niedalekiej okolicy. Korzystajmy z lata i przygotowujmy przetwory, gdyż nie ma nic lepszego niż pyszne owocowe dżemy na świeżo upieczonym, chrupiącym chlebie w zimowy wieczór. Wówczas na pewno docenimy trud włożony w zrobienie tych pyszności.