Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa, w szczególności, jeżeli szukamy pracy bądź udajemy się na zagraniczne wakacje. Miło jest móc komunikować się z mieszkającymi tam ludźmi, a nie jedynie porozumiewać się za pomocą rąk. Praca natomiast wymaga znajomości choć jednego języka, bowiem przedsiębiorstwa coraz częściej współpracują z zagranicznymi wytwórniami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie istnieje jedna dobra technika – każdy musi szukać własnych sposobów, które pozwolą mu na ekspresowe przyswojenie nowych wyrazów. Jednakże bez wątpienia nader efektywną techniką jest nauka z fiszek.
W Karteczkach to

notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

karteczki, na których zapisane są hasła w obcym oraz rodzimym języku – jedno na awersie, kolejne na rewersie fiszki. Nie muszą to być tylko słowa, ale również całe zdania. Fiszki oferowane są w wielu sklepach i księgarniach, jednakże dużo lepiej jest przygotować je własnoręcznie. Dlaczego? Dzięki temu już w trakcie ich robienia możemy powoli zapoznawać się z nowym słownictwem. Jak wobec tego najlepiej jest je sporządzić?

Przede wszystkim koniecznych będzie kilka kartek czy kartonów, długopis oraz nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome i pionowe linie, rozdzielając ją na kolumny i wiersze. Następnie po jednej stronie piszemy wyrazy w języku polskim, natomiast po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania umysł gromadzi nowe słownictwo, które później jest dużo prościej zapamiętać, albowiem widzimy je nie pierwszy raz. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy układać fiszki wg kategorii tematycznych albo w inny wygodny dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach czy pudełkach na buty – wszystko jest zależne od naszej inwencji.

Dzięki fiszkom nauka szybko przyniesie pozytywne rezultaty, a dodatkowo będzie bardzo miła. Fiszki można zabrać ze sobą w każde miejsce, gdyż mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego problemu z ich schowaniem. Dobrze jest sprawdzić niniejszy sposób nauki i jak najszybciej przyswoić sobie nowe języki, a świat nie będzie mieć przed nami tajemnic! Można też zapoznać się z internetowymi fiszkami, które są coraz bardziej popularne i można je gromadzić na komputerze albo wymieniać się nimi z innymi osobami.