Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Należy tylko porozglądać się wokół siebie, by wymienić przynajmniej parę przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Dla przykładu choćby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest niewielka, ale niezwykle ważna.

A kanapa? To pewne, że, większość z nas wspomina z nutką nostalgii stare wersalki sprzed lat. Skrzypiące sprężyny dźgające w kręgosłup przy najmniejszej próbie zmiany pozycji. To już na szczęście przeszłość. Produkcja sprężyn poszła do przodu od tamtych lat znacznie i dzisiejsze sofy i materace na sprężynach są wygodne i trwałe i nie grozi nam, że oberwiemy sprężyną wyskakującą przez obicie. A bywały i takie przypadki.

Całkiem sporo sprężyn można znaleźć w samochodzie. Cała amortyzacja kół i mnóstwo innych fragmentów wyposażenia wykorzystuje działanie sprężyn. Kiedy spojrzymy pod samochód, lub pod maskę z łatwością, od razu dostrzeżemy przynajmniej parę sprężyn.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Wiadomo, że sprężyna sprężynie nie równa. Wyróżnia się co najmniej cztery typy sprężyn. Są sprężyny naciskowe – to znaczy te które możemy ścisnąć a one będą rozpierać dwa elementy. Mamy także sprężyny naciągowe, które, jak sama nazwa mówi, musimy rozciągnąć a one będą dwa elementy ściągać do siebie. Mamy także sprężyny skrętowe. Takiego rodzaju sprężyny wykorzystuje się na przykład do zamykania słoików z przetworami. Chyba każdy z nas ma w piwnicy przynajmniej jeden słoik typu weck.

Chcesz zaznajomić się z nowymi intrygującymi postami na zbliżony temat? Żaden problem. Wejdź na hiperłącze do serwisu (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-kobierzyce/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Taki, do którego musimy mieć odpowiednią gumową podkładkę, na którą nakładamy wieczko i zabezpieczamy właśnie opisaną sprężyną.

Choćby dla zabawy możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny. Można z tego także zrobić świetną zabawę dla dzieci. Sama sprężyna także może być wspaniałą zabawką.

Jeśli opisywany wątek Cię zainteresował oraz szukasz więcej danych, to pod tym łączem odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Chyba w każdym kiosku można zakupić bardzo długą i giętką kolorową sprężynę. Zabawa nią jest wspaniała – możemy kazać jej „schodzić” ze stopni, bawić się nią tak jak jo-jo i co tylko wyobraźnia podsunie.

Sprężyny można znaleźć w każdym miejscu! Może wydawać się to odrobinę naciąganą teorią, ale popatrzcie tylko wokół. Żabki na karniszu, otwieracz do słoików czy materac w łóżku to tylko te najbardziej oczywiste przykłady.