Są takie książki, jakie powinien posiadać każdy. Nie powinno ich zabraknąć na półce. Które to książki? W jakich sytuacjach są przydatne?

słowniki językowe

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno taką pozycją są różnego typu słowniki. Słownik j polskiego jest konieczny, gdy zależy nam na poprawnym języku. Osoby, które sporo piszą wiedzą doskonale jak jest to istotne. Natomiast także uczniowie jak i studenci powinni docenić dużą wartość takiego słownika. Przyda się on bowiem przy odrabianiu zadań domowych. Tak samo przydatną rzeczą są słowniki do różnych języków. Słownik włoski albo hiszpańsko-polski to pomocna sprawa, gdy uczymy się języka- słownik j polskiego.

Niektórzy pomyślą zapewne, że posiadanie takich książek jest przestarzałe i niepotrzebne, skoro wszystko możemy znaleźć w sieci. Nie zawsze natomiast korzystamy z internetu albo też mamy komputer pod ręką. Dobrze jest posiadać wersje drukowaną w domu, do której można sięgnąć kiedy jest taka potrzeba. Poza tym wiele osób woli o wiele bardziej korzystać z papierowych książek, niż z elektronicznych.

Oczywistą pozycją na półce powinna być encyklopedia. W czasach, jak jeszcze nie było internetu, w którym sprawdzało się różne informacje, to właśnie ta książka spełniała funkcję takiej skarbnicy wiedzy. Hasła ułożone alfabetycznie były łatwe do odszukania, natomiast ilość informacji ogromna. Encyklopedia jest taką książkową pozycją, jaką odnajdziemy prawie w każdym domu. Wiele osób ma do niej także duży sentyment, jaki pozostał jeszcze z młodości. Jak żadna inna książka bowiem dawała odpowiedzi na wiele pytań jak również rozjaśniała wiele skomplikowanych tematów. Książki, jakich nie powinno zabraknąć w naszych mieszkaniach to z pewnością klasyka literatury- ceneo.

biblioteczka w domu

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com
Sienkiewicz, Mickiewicz jak również inni wielcy rodzimi pisarze, to pozycje konieczne. Na pewno nagrywanie płyt z najpopularniejszymi książkami i sprzedawanie ich w formie audiobooków, bardzo przyczyniło się do znajomości tego typu klasycznej literatury. Natomiast nie ma to jak prawdziwa książka, jaką możemy poczytać chociażby przed snem oraz wrócić do tych najbardziej lubianych fragmentów.

Bez wątpienia istnieje jeszcze dużo tego typu obowiązkowych pozycji na półkach z książkami w naszym domu. Jednak te wspomniane wyżej to swego rodzaju minimum, od którego możemy wyjść oraz później stopniowo gromadzić coraz większą ilość tytułów.