Gdybyśmy powrócili w krainie dzieciństwa, gdzie byśmy od razu się udali? Do domu rodzinnego, w którym nie mieszkamy już od dawna, do nieżyjącej już od dawna babci czy do kolegów, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie zatrzymalibyśmy się na jednej z nich, przecież można by zrobić to wszystko naraz, można by w jeden dzień powrócić w te wszystkie miejsca.

szkoła

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie też byśmy odwiedzili kolegów ze szkoły, naszą klasę, gdzie stoły zastawione są pomocami naukowymi, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty – kolorowe okładki do szkoły, później delikatnie przemknęlibyśmy do sklepiku szkolnego, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a zwłaszcza coś słodkiego, coś na ząb, po co stało się na przerwach w długich kolejkach na długich przerwach.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zerknij koniecznie (http://www.ipschool.pl/en) pod ten link. Znajdziesz w tamtym miejscu artykuły zachowane przy zastosowaniu zbliżonej retoryki.

Wrócilibyśmy do naszego pamiętnika, gdzie spisywaliśmy wszystkie myśli i wstydliwe sekrety, przypadkowo odnaleźlibyśmy papeterię, nie wykorzystaną jeszcze, kilka pięknych kopert, które mieliśmy wysłać do właściwej osoby. Porównaj bajkowe pamiętniki/notesy.

Jednak w tym wszystkim mielibyśmy gdzieś głęboko w głowie informację, że niedługo będziemy musieli wrócić, iż stan

szkoła

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com

wiecznego raju nie może trwać ciągle.

Czy opisywana tutaj sprawa jest dla Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to uzupełniające materiały zobacz w serwisie (https://www.tulibaby.pl/kocyki-dla-dzieci), który znajdziesz tutaj. One także Cię zaintrygują.

Mogłoby też się przecież tak zdarzyć, iż ten powrót nie byłby szczęśliwy. Nie zdarza się często, aby ktoś miał tylko szczęśliwe zdarzenia w dzieciństwie. Czasami zdarzają się gorsze, nieprzyjemne wspomnienia, które mogą się ujawnić podczas powrotu do przeszłości. I nie musimy tu poruszać jakichś makabrycznych wypadków, wystarczy, że po raz drugi musielibyśmy upaść z tego rowerku lub znów starsi koledzy nabiją nam guza…

Niestety, rozmawiając o takich powrotach to trzeba się przygotować na wszystkie scenariusze, zresztą podróż w czasie to niesamowite przeżycia. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, to doświadczenie kosztowało naszych bohaterów wiele stresu i nerwów, i choć oczywiście, jak to w filmie, wszystko skończyło się dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej eskapady w czasie, do naszego powrotu do dzieciństwa.