Nie każda dziewczyna wie, że pracująca w salonie kosmetycznym osoba to wysoko wykwalifikowana profesjonalistka, która żeby mogła wykonywać taki zawód, musiała uprzednio ukończyć odpowiedni kierunek studiów.

W ramach tej edukacji musiała poznać problemy z przedziału medycyny czy farmacji.
Odpowiednie uprawnienia zdobywa się w czasie trzyletnich studiów I stopnia na tego typu wydziale jak kosmetologia. W czasie nauki edukacja ma miejsce w formie studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W ich trakcie studenci nabywają praktyczną i teoretyczną wiedzę, jaka pozwala na jednoosobowe robienie konkretnych zabiegów kosmetycznych, przeprowadzanie dobrego doboru kosmetyków. Jeżeli interesuje Cię taki kierunek kosmetologia jest także doskonała dla osób, jakie pragną mieć pracę w laboratorium z kosmetykami, placówkach rewitalizacji fizjologicznej lub dziale z kosmetykami w aptece.
książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com
Po zakończeniu studiów, studenci, jacy wybrali kierunek kosmetologia, będą w stanie otworzyć i kierować gabinetami kosmetycznymi, rozplanowywać rodzaj zabiegów kosmetycznych dla konkretnych osób, kontrolować jakość towarów kosmetycznych, wykonywać zabiegi upiększające. Ponadto takie studia mogłyby być przeprowadzane w j. angielskim. Należałoby także dodać, że niektóre uczelnie, żeby zachęcić do studiowania w murach danej placówki, zachęcają rekrutów poprzez proponowanie np. wejściówek na prezentacje manicure japońskiego. Mają one miejsce w należącym do takiej uczelni gabinecie kosmetycznym.

Co poniektóre uczelnie proponują w granicach studiów na wydziale kosmetologia ciekawe przedmioty, na jakich można zdobyć wiedzę umożliwiającą wykonywanie różnych zabiegów leczniczych i upiększających.