Jeżeli posiadasz predyspozycje do pracy z pieniędzmi, tzn. jesteś osobą obowiązkową i rzetelną oraz mającą dużo wolnego czasu, a poza tym masz zarówno umiejętność bardzo dobrej obsługi komputera i posiadasz zdolności interpersonalne, to mógłbyś pomyśleć o pracy na pewnym interesującym, ale i niezwykle odpowiedzialnym etacie.
Idzie o taki etat jak kasjer walutowy.

Do wykonywania tego zawodu nie potrzeba posiadać nawet skończonych studiów, ale w takim wypadku wymagane jest (oprócz wspomnianych wcześniej cech charakteru) również skończenie szczególnego przeszkolenia. Koszt jego zrealizowania mógłby zostać jednak zapłacony już przez końcowego zatrudniającego. osoba pracująca na tego typu etacie ma za Zadanie obługiwać operacje finansowe w walutach zagranicznych jak i w polskich złotych. Podczas swej pracy taki kasjer ma dokonywać transakcji skupu oraz sprzedaży zagranicznych walut. Jego obowiązkiem jest również obsługa rachunków walutowych. Musi także prowadzić stosowną do wykonywanego przez swoją osobę zadania księgowość.
zakup

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenie firmowe w sali konferencyjnej

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
– logotyp4ee9c535905d7.jpg|L|W=179|ALT=kasjer walutowy|TITLE=kasjer walutowy]
Najważniejszym obowiązkiem i zarazem wymogiem na niego stawianym jest – poza rozróżnianiem i identyfikacją autentyczności walut podczas operacji finansowych – odpowiedzialność za prawidłowe przechowywanie pieniędzy, za właściwą realizację transakcji bezgotówkowych czy za nabywanie i sprzedaż polskich i zagranicznych środków pieniężnych. Wspomniany kasjer walutowy mógłby znaleźć pracę w banku lub kantorze wymiany walut. Przeciętny zarobek tego typu kasjera to 2000 zł.

Tego typu stawki może otrzymać kasjer pracujący na umowę o pracę oraz z wyższym wykształceniem. Czy to duża pensja? Biorąc pod uwagę rozmiar obowiązków, to nie. Wspomniany zawód naprawdę mógłby być więcej płatny.