Każdy z nas bardzo dobrze wie, że efektywność naszej pracy jest niezmiernie zmienna. W większości wypadków na jej stan ma wpływ nasz nastrój oraz motywacja, która niestety w szeregu przypadków zostawia nam dużo do życzenia.

Wykład

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Można bez skrępowania zaryzykować stwierdzeniem, że nasza kondycja wewnętrzna przekłada się w wyraźny sposób na uzyskiwane przez nas rezultaty, czy to w życiu publicznym czy prywatnym. W tym miejscu należy jasno przyznać, że nasze wewnętrzne motywacje niejednokrotnie są na wyjątkowo słabym poziomie. Stres, zmęczenie oraz wypalenie zawodowe nie pozwala nam funkcjonalnie spożytkować osobistych możliwości. Szczęśliwie istnieją w dniu dzisiejszym pewne sposobności oraz terapie działania, dzięki którym możemy zyskać nie tylko pewność siebie, ale dodatkowo potężną porcję motywacji do dalszego funkcjonowania w otaczającej nas rzeczywistości – odnośnik. Chociaż jest to sfera, która dopiero jest w powijakach w naszej ojczyźnie, to niemniej jednak z dnia na dzień zyskuje sobie coraz większą ilość zwolenników. Kluczem do sukcesu w tym temacie jest coaching, który w swojej naturze opiera się w pewnym sensie na psychologii, rozwoju oraz osiąganiu zamierzonego celu.

Grupa

Autor: Jon Neubauer
Źródło: http://www.flickr.com

Zwalczenie osobistych kłopotów, które w chwil teraźniejszej nas ograniczają i nie pozwalają wcielać w życie marzeń jest wyjątkowo bezproblemowe – zobacz. Jak się bowiem okazuje, nasze przyzwyczajenia oraz podświadome lęki można pokonać, o ile rzecz jasna zastosujemy do tego zadania należyte narzędzia. W tym miejscu wskazane jest zaakcentować fakt, iż prezentowanie poprzednio coaching stanowi swego typu odpowiedź na nasze zapotrzebowanie, by być jeszcze bardziej efektywnymi w różnych dziedzinach naszego życia.

Niemniej natomiast w przeciwieństwie do stereotypowych terapii coaching opiera się na pomocy w odnalezieniu odpowiedniego rozwiązania, a nie narzuceniu go z góry przez mentora. Jego znakomite uzupełnienie stanowią wszelakiego rodzaju wykłady, których tematem jest rozwój osobisty. Poprawianie naszych zdolności miękkich, jak i twardych jest bowiem niezmiernie pożądane, w podobny sposób przez pracodawców, jak i samych zatrudnionych, którzy dzięki tej metodzie mogą stworzyć sobie bezproblemową drogę do awansu.