To zawódz pewnością intratny, a w tym samym czasie coraz bardziej popularny. Oczywiście,najdoskonalszą szansę na sukces mają ci, co zamieszkują w większych miastach, jak trener osobisty Poznań, ponieważ tam pogoń za doskonałym ciałem jest znaczniejsza niż w mniejszych ośrodkach miejskich.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

znaczące, żeby stworzyć swoją markę i mieć doskonałe recenzje, dzięki temu klienci sami mają szanse do nas dotrzeć. sprawdzony trener personalny w poznaniu zajmuje się indywidualnym treningiem. Z zewnątrz może zacząć prezentować się to dziwnie, jak jedna osoba stoi nad drugą wydając rozkazy, jednakże zawodowy trener ma o wiele więcej zadań.

Po pierwsze musi doskonale dopasować trening czy dietę , ogólniej musi nawet zmieniać cały tryb życia trenowanej osoby. Równocześnie musi być otwarta, musi lubić ludzi, rozmawiać z nimi, czuć się dobrze w ich towarzystwie. Aby zostać trenerem musimy przejść właściwy kurs (sprawdź fitness z capital studio), posiadać wykształcenie przynajmniej średnie (choć najlepiej mieć ukończone studia na AWF), należy cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Bardzo istotna jest siła i odporność na stres. Wspomniany kurs jest specjalny, ma się na nim zajęcia z zakresu anatomii czy fizjologii. Są zajęcia z organizowania treningu i techniki ćwiczeń. Są także inne potrzebne przedmioty, jak psychologia dietetyki a także techniki relaksacyjne. No a ile może zarobić taki trener? Tak naprawdę bardzo ciężko stwierdzić, gdyż wszystko zależy od sytuacji i liczby godzin.

trener

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com

To praca z reguły nie na etacie, tak więc jest zależne, ile mamy klientów i z jaką częstotliwością prowadzimy zajęcia. Z reguły przyjmuje się, że na początku trener ma szansę zarabiać 2000 złotych. Ale to na początek, ponieważ z biegiem lat, nabierania doświadczenia i zdobywania klientów, stawki mogą rosnąć, więc na pewno mamy szansę zarobić niezwykle dużo. Niektórzy znani trenerzy, którzy posiadają własne programy mogą zarobić i po 30 tysięcy złotych, jednak nie myślmy o tym, bo do tego daleka droga.Jeżeli polubiliśmy tę pracę, to przede wszystkim możemy być szczęśliwi, że ją mamy szansę wykonywać, pieniądze będą miłym, acz potrzebnym dodatkiem.