Pomimo szalejącego kryzysu, możemy zauważyć spore zainteresowanie firm z zagranicy Polską. Wielu ludzi biznesu z różnych zakątków globu decyduje się na to ogromne ryzyko i postanawia założyć interes nad Wisłą. I zwykle im to wychodzi. W wielkich metropoliach Polski możemy zauważyć dużą ilość obcokrajowców, którzy są już nieodłączną częścią polskiego społeczeństwa. Nikogo już nie dziwi język angielski, czy francuski, usłyszany w porannym autobusie.

nauczanie

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Inwestorzy z zagranicy kochają nasz kraj z paru powodów. Głównie, dlatego, że jesteśmy wyjątkowo sumiennym ludem. Jesteśmy znani na Zachodzie ze swojej dokładności i fachowości. Panowie innych narodowości znajdują w naszych kobietach wdzięk i piękno, a z kolei, panie z innych krajów są zachwycone, kiedy Polacy całują je w dłoń albo przepuszczają w wejściu. Mnóstwo biznesmenów pragnie zostać w Polsce na dłużej. Dlatego niezwykle popularny jest polski dla obcokrajowców Warszawa ((sprawdź tutaj)).

Szkoły językowe ciągle mają takie zlecenia, dlatego wiele szanujących się placówek posiada w ofercie takie szkolenia. Prowadzą je doskonale przygotowani nauczyciele, którzy zdobyli specjalizację z tego zakresu. Nie jest wcale tak łatwo nauczyć osobę innej narodowości swojego ojczystego języka. Trzeba też znać wystarczająco dobrze język obcy, najczęściej angielski, po to, aby złapać jakiś kontakt z uczniem.W wielkich miastach uniwersyteckich możemy zauważyć co raz więcej uczniów zza granicy. Po to, aby szybciej zrozumieli naszą mentalność, przygotowano specjalnie dla nich kursy polskiego Warszawa (sprawdź ofertę na kursy języka polskiego).

uczenie

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Zagraniczni uczniowie są nimi zachwyceni i z wielkim wigorem wkuwają polskie reguły ortograficzne, które przecież sprawiają ogromne trudności rodowitym Polakom. W pozostałych państwach świata, polski jest językiem bardzo tajemniczym, ale też co raz więcej ludzi pragnie się go nauczyć. Mnóstwo młodych ludzi ze wszystkich stron świata co roku przybywa do naszego kraju, właśnie po to, by poznać naszą wybitną kulturę, fascynującą historię oraz piękny i wcale nie taki skomplikowany język polski.