Bez angielskiego w dzisiejszych czasach ludzie zwykle czują się jak zagubieni. W biurze bywa on prawie zawsze potrzebny. Przydatny jest również podczas podróży.

prawo1

Źródło: flickr.com

praca - powiększenie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
gabinet dermatologii estetycznej

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach trudno funkcjonować bez języków obcych. Głównie chodzi o angielski. Możemy dożyć takich czasów, gdy będzie on tak samo potrzebny w życiu, jak nasz język polski. Biorąc pod uwagę to, że Polska jest otwarta na współpracę i handluje z wieloma międzynarodowymi przedsiębiorstwami, to większość pracowników w małych czy dużych firmach powinna znać ten język. Bywa to zazwyczaj wymóg. poziom angielskiego sprawdza się z reguły już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bywają również i korporacje, gdzie nasz dyrektor może być za granicą. kontakty z nim będą tylko telefoniczne albo mailowe, ale do tego również potrzebna będzie świetna znajomość angielskiego. Angielski przydaje się także podczas podróżowania, kiedy chcemy dogadać się z taksówkarzem czy pracownikiem kawiarni. Jeżeli czujemy, że nasz język nie jest na dobrym poziomie, to jest to czas, by iść na kurs językowy. Masa placówek oferuje nawet kursy od zera. Zatem każdy znajdzie właściwy dla siebie poziom zaawansowania. Ważne jest, aby na tych kursach dużo mówić. Jest to przecież fundamentem dobrej komunikacji.

gramatyka jest oczywiście także istotna, ale jednak zdolność mówienia to istota rzeczy. I na pewno każdy chce na tyle oswoić się z tym językiem, żeby móc porozumiewać się bez oporów. Najważniejsze to przemóc barierę w sobie.