Czy też masz wrażenie, że wielu rodzimych polityków powinno odbyć choć kilka wizyt u logopedy? Ich wymowa, zacinanie się, bełkot, rozmyte mówienie, dygresje, parskanie to potwierdzenie, że część klasy politycznej to nie jest na pewno najwyższa klasa, jeśli chodzi o prezencję słowną. Co jeszcze denerwuje?

rankinglekarzy
Nieznajomość przynajmniej jednego języka obcego to bolączka przeważającej większości naszych polityków. Często tego typu temat powraca przy okazji, wyborów do europarlamentu, gdy przepytywani politycy, przyszli europosłowie potrafią oznajmić po angielsku co jedynie, jak się nazywają, kim są i gdzie żyją. Wszystko to okraszone pięknym wschodnim akcentem. Tymczasem, polityk i nieistotne czy krajowy czy europejski (choć ten drugi obowiązkowo!) powinien znać angielski. Jako osoba oświecona, przedstawiciel wielu osób, które na niego postawiły musi odznaczać się tą aktualnie, masową umiejętnością (sprawdzony logopeda z krakowa).

Nieważne, czy wybraniec narodu jest z północy czy z południa, z Wielkopolski czy Mazowsza, Krakowa a może z Gdańska – chamstwo ma ukryte w genach. Nie wiem, czy bierze się to z naszej wieśniaczej tradycji czy może świat polityki tak mocno „psuje” każdego śmiertelnika, lecz istnieją politycy, którzy bez ceregieli biorą udział w zawodach, kto silniej obrazi, kto silniej dowali, kto wymyśli nowy skrót myślowy na konkurenta politycznego.

Polityk, to powinno pobrzmiewać tytularnie. Niestety, tak nie jest i nie będzie tak długo jak wielu naszych polityków będzie, mówiąc potocznie, strugać wariata. Co przez to pojmujemy? przedziwne działania, szyderstwo z powagi zajmowanego stanowiska, niemądre wypowiedzi (często na tematy, o których dany poseł nie ma zielonego pojęcia). To są skutki pajacowania, osobliwej choroby śmiertelnika owładniętego tępotą.

I na sam koniec, szkoda gadać, ale nasi posłowe przy tych wszystkich usterkach i kilku przymiotach błądzą w miejscu i tylko paru z nich promuje swój rozwój umysłowy.

Aby zasięgnąć większą ilość informacji na prezentowany tutaj temat, odkryj także pozostałe ciekawe serwisy.

Reszta chyba myśli, że posiadła już jakąś najważniejszą wiedzę, jaka uwalnia ich z rozwoju i doskonalenia.