Właśnie minęły – zdaniem większości z nas – najbardziej rodzinne święta w roku. Oczywiście ów slogan kiedy niekiedy budzi grozę, bo poniektórzy z nas czują się trochę zmuszeni do świętowania. Stąd pozwolę sobie na parę uwag, by tą grozę następnym razem nieco zmniejszyć.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com

Sarmackie obyczaje stawiają przed nami wyśrubowane wymagania w tymże temacie.

Interesuje Cię opisywany wątek? Jeżeli tak, to pod tym łączem znajdziesz podobne interesujące informacje, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.

Musi być koniecznie na”bogato”, niezależnie od tego czy nas na to stać, lub czy po prostu odpowiada nam zalecany zbytek. Na wigilijnym stole dwanaście potraw, przez cały okres świąteczny także gnące się stoły, hojne prezenty. Często kończy się to nie tylko problemami gastrycznymi, wyczerpaniem, ale również kłopotami finansowymi (szczególnie jeżeli ktoś postanowił wziąć szybką, przedświąteczną pożyczkę by podołać polskim obyczajom świątecznym). Więcej informacji tutaj: poczytaj tu.

Sądzę jednak, że jeżeli szczerze odpowiemy sobie na pytanie w jaki sposób mamy wolę fetować, i się do wyników owych przemyśleń zastosujemy, nie będziemy żałować. Rzecz jasna nieodzowne będzie przeprowadzenie negocjacji z dziećmi (już w fazie pisania listu do św. Mikołaja) że może w tym roku zamiast kolejnej gry na xbox bądź playstation zadowoli się latorośl po prostu dobrą książką, i zamiast zmieniać w proch przybyszów z kosmosu zanurzy się w świat własnej wyobraźni w ślad za czytaną historią.

Może to nam co prawda sprawić troszkę kłopotu, jednakże każda rewolta jest trochę krwawa. Nie twierdzę że konsole do gier są złem, jednak jak we wszystkich ludzkich sprawach konieczny jest umiar. Zamienienie Xbox na dobrą książkę czy na przykład planszową grę może być korzystne dla wszystkich.

Czy omawiany wątek Cię interesuje? Jeżeli pragniesz zdobyć dodatkowe informacje odnośnie tego problemu, to odwiedź proponowany link (http://varsovia.edu.pl/).

Nic tak bardzo nie przybliża ludzi do siebie jak wspólne czytanie czy wspólna zabawa. Dobrym pomysłem na podarunek dla potomka mogą być też klocki, oczywiście stosownie dobrane do wieku użytkownika. W taki sposób jak w tym przypadku: playstation dla dzieci.

klocki dla dzieci

Autor: bnilsen
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych młodszych polecam zestawy klocki Lego Duplo. Posiadają proste kształty i są dużych rozmiarów, co zapewni smykom komfortową zabawę. Starsi również odnajdą dla siebie coś interesującego. Firma tworząca klocki Lego Duplo dla starszych dzieciaczków produkuje zestawy bardziej skomplikowane, które spełniają warunki zabawki edukacyjnej, ucząc na przykład praw fizyki przez zabawę.