Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, małe ubranka i zabawki rozczulają nas, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi wyczekiwany maluch, cała rodzina koncentruje się głównie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Armia wujków i cioć z radością obsypuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie ciekawym pomysłem na prezent są też rzeczy, które będą rosły razem z małym człowiekiem.

Pamiętaj, że masz możliwość odnaleźć informacje na omawiany wątek, zatem kliknij w odsyłacz i przeczytaj tu (http://www.ipschool.pl/pl/zlobek-wroclaw) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi powieszenie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące doniczki za kilka złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, szczególnie wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy osłonki na doniczki w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim na przykład fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. Oferta na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie ogromne kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący tanie zabawki dla dzieci -> odsyłam do . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zasugerować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.