Maty edukacyjne to zabawki, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, ponieważ ich zadanie polega na pobudzeniu zmysłów malucha zarówno wzroku, słuchu jak i dotyku.

Maty te są wyposażone w pałąki, do których przyczepione są różne zabawki, grzechotki czy lusterka.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu będziesz chciał zgłębić informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie niesamowicie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Świetne maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. koła, kwadratu czy prostokąta, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Niemowlę musi mieć odpowiednią ilość miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Warto też zwrócić uwagę na to, by kupowana przez nas mata była wykończona miękkimi poduszeczkami na obrzeżach . Ważne jest również to, aby taką matę można było w szybki i łatwy sposób złożyć jak i rozłożyć. Maty edukacyjne stymulują rozwój i przyspieszają naukę dzieci. Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Kołysanie maluszka w przód, w tył i na boki aktywizuje układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. Mając na uwadze powyższe korzyści płynące ze stosowania kołyski warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie pomoczy materaca.
Kołyski dla niemowląt ze sklepu jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Chyba największą wadą jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla najlepszego rozwoju naszego ukochanego dzieciaczka. Dzieci uwielbiają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Ponadto wiele badańwielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój malucha.