XX wiek kojarzy mi się z ogromnym postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak mocno zmieniła nasze życia, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bo kto wyobraża sobie w tej chwili życie bez radia i telewizji? A co by się stało gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny wcale nie zwalnia lecz cały czas przyspiesza. XXI wiek to era elektroniki i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być na przykład książki elektroniczne czyli ebooki.

Interesującą formą literatury są książki audio, które przeznaczone są głównie dla dzieci nie potrafiących czytać, niewidomych oraz ludzi wybitnie leniwych. Ten typ lektury jest na pewno wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu czytać tekst. Lektorzy czytający takie książki są najczęściej profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, ale nie każdemu musi się podobać ich sposób narracji…

W formie książek audio często wydawane są bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi czytać to może to być dobry sposób do zachęcenia jej do nauki czytania. Ta forma jest lepsza dla dziecka od telewizji, ponieważ lepiej działa na wyobraźnię. Rodzice nagminnie sadzający swoje skarby przed telewizorem powinni się zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i potencjalnej krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można odpalić audiobooka, lub jeśli nie mamy – laptopa (tu dowiesz się więcej: interesujący odnośnik).

Czy pragniesz bardziej przeanalizować prezentowany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez grymasów kliknij ten link, żeby przeczytać więcej nowości (http://profill.com.pl).

Dla dobra wzroku dziecka ekran możemy zamknąć.

Dla starszych maluchów powstały streszczenia lektur. Każdy pamięta niezbyt ciekawe „klasyki” do czytania których zmuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać niezastąpione. Pamiętajmy jednak, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,brukach możemy zarobić tzw. banię…

W wersji elektronicznej kupimy ,również wiele książek dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w internecie znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię. Na komputerze możesz również oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest tu wielki!

W formie cyfrowej możemy też kupić wzór pozwu rozwodowego i to w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli wyraz alimenty przyprawia Cię o gęsią skórkę, to koniecznie zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu…

Do odczytywania b-booków służy nie tylko czytnik e-booków.

Czy omawiany wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź dalej (http://www.varsovia.edu.pl/) i zobacz informacje, w które obfituje inny serwis.

Równie dobrze, można odtworzyć elektroniczną książkę na ekranie tabletu (sprawdź). Wystarczy tylko zainstalować odpowiednie programy, jak np. Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w czasach globalnej sieci książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie… Moim zdaniem większość z nas nigdy nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na ekranie komputera. Papier elektroniczny może się okazać poważną konkurencją dla klasycznych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do tradycyjnych książek na pewno nigdy o nich nie zapomną…