Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? W sklepach dostępnych jest wiele zabawek, które świecąc światełkami ”nawołują” do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, albowiem spora ich część opiera się na powielaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeżeli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postaw na zabawki kreatywne.

[

okulary

Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np.

Jeśli uważasz, że musisz odszukać zbliżone posty, to przeczytaj wskazówki ze strony (http://www.dziegielewska.eu/oferta/optyk/szkla-kontaktowe/) – to nieco inny punkt widzenia, ale także jest godny zainteresowania.

klocki, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. I dobrze, bo zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także prowokuje do myślenia.

Z jakiej przyczyny, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, aby podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków należy wziąć pod uwagę, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało zapału na uczestniczenie i wykazanie się w dorosłym życiu. Z tej przyczyny dajmy pozwolenie małym konstruktorom i odkrywcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

okazać się niezwykle emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Bądźmy pewni, że zabawki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, za chwilę wylądują w kącie lub na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Zwyczajniej nieprzemyślany przez obdarowującego. Prezent nie musi być drogi i głośny by sprawił radość dziecku. Obecnie, w sezonie letnim słusznym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, szczególnie te, które zrobi optyk (www.beskidmed.pl/) toruń. Więcej o okularach przeciwsłonecznych: