Oczekiwanie na maleństwo to okres pełen radości, ale i nieodzowność poczynienia właściwych przygotowań, aby nowy członek naszej rodziny miał wszystko, co jest potrzebne do opiekowania się nim. Poza ubraniami, kosmetykami dla noworodków, butelkami oraz pieluszkami wymagane jest również zaaranżowanie pokoju dla naszej pociechy. Co powinno w nim stanąć, by niczego nam nie brakowało?

Dziecko i rodzic, chłopiec

Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Nade wszystko – łóżeczko. To kluczowy element wystroju królestwa małego człowieka. Bezpieczne łóżeczko powinno być zrobione z niemalowanego drewna, chyba że wykorzystano atestowane, ekologiczne farby. Do łóżeczka potrzebna jest pościel – zanim maluch dorośnie i będzie chciał prześcieradło z Monster Hight, wybierz mu miękką kołderkę w urokliwe misie. Pościel musi być antyalergiczna, gdyż coraz więcej bobasów cierpi na wszelkiego typu alergie. Poza łóżeczkiem przyda się przewijak, aby młoda mama albo tata mogli przewijać na nim swoją pociechę. Nie kupuj za niskiego przewijaka, ponieważ konieczność stałego pochylania się może ekspresowo dać o sobie znać. Cenionym meblem w pokoju malucha jest też wygodny fotel dla mamy, bowiem karmienie niemowlaka może się przeciągać nawet do kilkudziesięciu minut. Z kolei by dać radość malcowi, znakomita będzie huśtawka Bright Star – atrakcje dla dzieci -modne lalki monster hight . Ma kilka prędkości bujania, jakie wybieramy zależnie od tego czy chcemy zabawić, czy ukołysać szkraba. Dzięki pasom bezpieczeństwa maluszek jest porządnie zapięty, a dla zwiększenia uciechy huśtawki wyposażone są w głośniki przygrywające przyjemne melodyjki i zabawki, na przykład grzechotki. Warto jest również pomyśleć czy kupić kojec dla dzieci, jaki można ustawić w dużym pokoju, aby móc zrealizować potrzebne obowiązki, jednocześnie mając na oku dziecko. Kojec można przenosić w różne miejsca, zależnie od tego, gdzie go potrzebujemy. W pokoju malucha przyda się również komoda, aby mieć gdzie ułożyć ubrania oraz pieluszki.

mała dziewczynka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na zakupy zrób listę koniecznych produktów, aby niczego nie przegapić.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod którym odnajdziesz potrzebne Ci informacje – zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Z pewnością nie kupisz wszystkiego za pierwszym razem, lecz orientując się, za czym musisz się rozglądać, łatwiej ci będzie znaleźć całe wyposażenie do pokoju maluszka i zaplanować budżet, niebywale ważny podczas większych zakupów. Decyduj się na pewne marki, np. Easy Go, aby mieć pewność, że twoja pociecha jest bezpieczna. Kojce i foteliki – .