Motywują nas do nauki języków znanych. Mówią, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Angielski już opanowałeś, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko prawda, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, ale wybór kolejnego jest niezwykle kluczowy. Jednakże zachęcamy do wyboru mniej znanego, bardziej niszowego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

szkolenia dla nauczycieli

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z tych krajów nie liczy się specjalnie na arenie międzynarodowej, obszarowo też nie są to za duże państwa. Kiedyś Serbia stanowiła część Jugosławii,a Jugosławia to był socjalistyczny, ale nieźle dający sobie radę kraj, obecnie Serbia nawet nie jest członkiem UE.

Jeżeli opisywany temat niesamowicie Ci odpowiada, to aby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/HERONISSOS-/1309/40-1783-24FF.html) i wejdź tu.

Rumunia do struktur unijnych weszła niedawno, a Słowacja i Słowenia to jest europejska druga liga, jeśli chodzi o ważność, znaczenie w europejskiej polityce. I właśnie dlatego, może właśnie, dlatego warto wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt nie myśli o nim poważnie, „bo to, bo tamto”, więc masz dla siebie wolne pole, tak się buduje swoją niszę, do której nikt inny nie ma wstępu.

No popatrz, oferta pracy: szukają przedstawiciela z hiszpańskim. Na korytarzu widzisz pełno rywali, na twoje miejsce jest chętnych z pięćdziesiąt osób. Jakie masz szansę na dostanie tej posady, jeśli jest jedno miejsce. Niewielkie.

Nie zwlekaj – naciśnij hiperłącze (http://www.pischool.pl/angielski/) i raduj się zawartymi tam nowymi artykułami. Z pewnością rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Inna sytuacja, jakaś firma potrzebuje kogoś ze znajomością języka serbskiego (ciekawe serbski). Nie nie ma tam ludzi, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, posada jest twoja. Czy już widoczne są profity z uczenia się mało popularnych języków?!

Nauka języka rumuńskiego (język braci Słowaków) to kilka pomocy naukowych (słowniki, podręczniki), tak samo trafisz na publikacje oraz słowniki do nauki języka słowackiego. Język serbski, jest bardziej popularny w publikacjach, jako język serbsko-chorwacki, więc nie daj się zmylić, to są strasznie podobne do siebie języki. Zresztą, nauka języka serbskiego, dostępne słowniki oraz nauka języka słoweńskiego (z przeróżnych publikacji, gazet czy słowników) to całkiem przyjemne zajęcie. Są to języki słowiańskie, więc nieodległe językowo do naszego ojczystego języka.