Dzisiaj bez znajomości chociażby jednego języka obcego, jako kandydaci dla firm jesteśmy w sumie bez szans. Pracodawca nie zatrudni osoby bez angielskiego, jak chociaż jedna osoba w firmie jest z innego kraju. W tej sytuacji, odpowiednio płatna praca w korporacji zmyka nam sprzed nosa.

zajęcia na studiach

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy jednak starać się temu zaradzić i pomóc sami sobie doskonaląc znajomość języka angielskiego. Przede wszystkim należy zapisać się na jakiś kurs. Lektor, jaki będzie od nas wymagał mówienia po angielsku 2 razy w tygodniu, pokaże nam jak radzić sobie z angielskim, a przecież umiejętność „dogadania się”, jest jedną z najważniejszych w komunikacji z inną osobą. Jak możemy szkolić angielski albo inny język obcy? Powinniśmy wytworzyć sobie „mikroklimat” w domu. Środowisko języka angielskiego pod postacią słuchania muzyki, poznawania informacji, oglądania klipów video, jest niezwykle pomocne w nauce. Najkorzystniej zacząć od poznawania… bajek dla dzieci, albo seriali w języku angielskim, jakie niemal na pamięć poznaliśmy w wersji z polskim lektorem.

Rewelacyjnym pomysłem na naukę angielskiego jest zmiana ustawień w telefonie, czy mailu na język angielski . Opatrzenie się nawet z problematycznymi słowami, dość mocno ułatwia ich przyswajanie! Korzystnie również na spotkaniu z koleżanką albo kolegą, ustalić język urzędowy – angielski. Konwersacja w obcym języku ze znajomymi, którzy również się go uczą, nie tworzy przeszkód, a ciężkie struktury gramatyczne, które z początku będziemy mylić, w końcu opanujemy. Co więcej łatwo się uczyć na czyichś błędach i w wypowiedziach znajomego (gdy go słuchamy), prościej odnaleźć błąd, niż w sytuacji, kiedy sami mówimy, ponieważ siebie najczęściej nie można na tyle usłyszeć, by wyłapać niepoprawną strukturę. http://www.demostenes.com.pl

W tym sensie język angielski jest niezbędny w wielu firmach, dlatego tak bardzo popularne są takie kursy, jak na przykład angielski dla firm Wrocław. Takie kursy nie dość, iż są skuteczne, gdyż prowadzone w grupach, gdzie każdy może poczuć się swobodnie, są też o wiele tańsze. Stąd więc wiele firm z tego korzysta mając w zamian kadrę, jaka świetnie mówi po angielsku.