Gdy aranżujemy mieszkanie próbujemy przyłożyć taką same uwagę do do każdego z pomieszczeń. Ale na pewno bardzo długo skupiamy się na salonie. Na początek rozmyślamy, w jakim stylu ma zostać zaaranżowany.

Później staramy się nie zapomnieć o tym, że poza tym, że salon ma dobrze się prezentować to jeszcze powinien być funkcjonalny, bo to właśnie do salonu zapraszamy gości i sami spędzamy mnóstwo czasu wspólnie z innymi domownikami. Zaczynamy również rozmyślać o tym, które oświetlenie okaże się najlepsze. Świetną opcją są za każdym razem lampy klasyczne do salonu. Bo klasyka sprawdza się od lat i po prostu okazuje się niezastąpiona. Dodatkowo ostatnimi czasy bardzo popularne stały się lampy z kryształami. Możemy je kupić, jako lampy żyrandole, ale również w formie lamp stojących.

Jeśli nasz salon będzie wymagał kryształowych dekoracji, to na pewno zakup takich lamp okażę się strzałem w dziesiątkę. Musimy jedynie nie zapominać, żeby nie przesadzić. Dodatkowo dobrze wybierać droższe lampy z kryształami , bo tylko one faktycznie będą dawały fajny efekt. Te tanie lampy tego typu wyglądają przeważnie tandetnie i nie dodadzą uroku żadnemu pomieszczeniu.

Plafony w salonach

nowoczesny salon

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednia aranżacja salonu sprowadza się do zgrania mnóstwa szczegółów w spójną całość. Często mamy już zaaranżowany salon i dopiero wtedy zaczynamy myśleć o tym, jaki rodzaj oświetlenia okaże się odpowiedni. Najczęściej ciężko wybrać cokolwiek, bo lampy nie za każdym razem możemy dobrać do ogólnej koncepcji danego salonu. W takiej chwili perfekcyjny okaże się plafon do salonu . W tych czasach mamy ogromny wybór plafonów. To nie to, co dawniej, że dało się znaleźć jeden typ plafonów. Obecnie można kupić przeróżne plafony jeśli chodzi o kształt czy kolor. http://www.lampydodomu.pl/1283-plafony-do-salonu http://www.lampydodomu.pl/1315-lampy-krysztalowe-do-salonu

Wystarczy, że zapytamy o nie w sklepie z lampami. Trzeba jednak mieć pewność, że taki plafon perfekcyjnie będzie wpisywał się w koncepcje danego salonu. Jednak, jeżeli od kilku tygodni poszukujemy właściwej lampy do salonu i żadna nie jest odpowiednia, to naprawdę plafon będzie najlepszym rozwiązaniem. To nowoczesne rozwiązanie, które raczej nie przykuwa tak bardzo uwagi, ale na bank idealnie wpisze się w otoczenie i będzie dobrze oświetlało salon.