Co roku duża część ludzi w kraju musi rozliczyć się w urzędzie skarbowym. Dotyczy to osób, które, mają zatrudnienie i ze swojej pracy pobierają stałe dochody, przekraczające jakąś konkretną kwotę. Kilka lat temu można było dokonywać tego wyłącznie tradycyjnie, poprzez uzupełnienie odpowiedniego wniosku. Na dzień dzisiejszy są na to metody bardziej współczesne. W każdej sytuacji jednak można poprosić o pomoc fachowców w tym zakresie.

Fundacja Na Ratunek

Biura podatkowe i doświadczeni księgowi są w stanie pomóc przy rozliczaniu PIT tak, by wszystkie niejasności zostały rozwiane, a formularze sporządzone w sposób poprawny. Od jakiegoś czasu istnieje również możliwość przekazania 1% podatku (na temat 1 % w naratunek) na rzecz dowolnie wybranej instytucji.

Przeznaczanie 1%
Na prośbę rozliczającego się od kwoty podatku odlicza się 1%, który może być przeznaczony na wybrany cel. Warto to zrobić, gdyż w innym wypadku kwota ta przepada. Lista organizacji, którym można tą metodą pomóc jest obszerna i stale się wydłuża. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, a zatem te, które pomagają innym ludziom i nie tylko. Należą do nich między innymi rozmaite fundacje, które za cel postawiły sobie pomoc jednej, konkretnej osobie. Często występującym przypadkiem jest przykładowo, że organizacja udziela pomocy jednej poważnie chorej osobie w zbieraniu pieniędzy na lekarstwa i zabiegi. Oprócz tego na liście można znaleźć organizacje zajmujące się kwestiami ochrony środowiska naturalnego czy na przykład pomagające bezpańskim zwierzętom.

Rozliczanie internetowe
Od kilku lat jest opcja dokonywania rozliczenia PIT z wykorzystaniem łącza internetowego. Można to zrobić na rozmaite sposoby.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link laser na kręgosłup szyjny.

Zależy to przykładowo od rodzaju rozliczenia, jakiego się dokonuje. Można to uczynić z użyciem formularzy, które są do pobrania za darmo na witrynach WWW. W tej sytuacji wypełnia się je, następnie drukuje i zanosi do urzędu. Istnieją też specjalne aplikacje do rozliczania się całkowicie za pomocą sieci. Aplikacje tego rodzaju są jednak płatne. Żeby wyszukać te możliwości, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „PIT 2013” (naratunek o PIT 2014) i znaleźć formularze oraz instrukcję działania.