Intensywny postęp techniczny sprawił, że teraz każdy z nas mnóstwo czasu w ciągu dnia spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie używane obecnie urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale odbijają się na kondycji oczu, które zazwyczaj zaczynają niedomagać. Choroby wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych wad wzroku, które rozwijają się na skutek między innymi zbyt częstego korzystania z komputera i telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją także mianem bliskowzroczności oraz miopii. Wada ta polega na tym, że nie ma problemów z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które ulokowane są w pobliżu, natomiast te bardzo oddalone jawią się jako niewyraźne i zamazane.

Kiedy wada jest już bardzo zaawansowana, osoba , która na nią cierpi może w ogóle nie odróżniać przedmiotów leżących daleko od niej. Krótkowzroczność pojawia się też wraz z upływającymi latami. Może mieć również podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie soczewek korekcyjnych.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę psychoterapeuta dziecięcy kraków , na której przeczytasz zbliżone tematy.

Zamiast nich można zdecydować się na soczewki kontaktowe. Tego rodzaju leczenie krótkowzroczności nie usuwa wady, ale pozwala na zachowanie jakości widzenia niezależnie od tego, jak daleko położone są obiekty. Okulary oferowane są przez optyków w różnych cenach. W przypadku osób pracujących przy komputerze możliwa jest częściowa refundacja ich zakupu przez pracodawcę – więcej o możliwości leczenia.

zielone kobiece oczy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com

Wadą, która nie jest związana z używaniem komputera jest z kolei jaskra. Choroba ta wiąże się ze zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem bardzo groźnym. internetowy sklep ortopedyczny jaskry możliwe jest na kilka sposobów – czytaj co to jest jaska. Przede wszystkim polega ono na zbijaniu zbyt wysokiego ciśnienia. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą aplikowanych środków farmakologicznych. Kiedy to nie prowadzi do oczekiwanych efektów, niezbędne jest bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tym wypadku w grę wchodzi operacja.

Wszystko odbywa się jednak błyskawicznie prosto. Nie jest wymagany długi pobyt na oddziale szpitalnym – chory może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji. Następnie wymagane jest oszczędzanie wzroku oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest przypadłością, która nieleczona może doprowadzić do całkowitej utraty możliwości widzenia.