Każdy rodzic pragnie dać swojej pociesze wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie dlatego precyzyjnie wybierane są zabawki. Bez względu na to, jakie zabawki dla pociechy zamierzamy kupić, zawsze trzeba pamiętać zwłaszcza o tym, aby były one dopasowane do wieku, w jakim jest i możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest szansa na to, że dziecko zabawką będzie się chętnie bawić, a ona sama będzie wywierać korzystny wpływ na jego rozwój.

klocki drewniane

Źródło: pixabay.com

Prawdziwym hitem są ostatnio drewniane zabawki dla dzieci. Świetnie wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za za tym, co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są bez wątpienia świetnym zakupem, jeśli nie chcemy zasypywać pociechy mnóstwem bodźców, których ono i tak nie jest w stanie przetworzyć. W sprzedaży znajdują się przeróżne samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle z drewna. Wielkim hitem, który znali już nasi rodzice są zrobione z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki zrobione z drewna – zabawki z drewna; do zabawy mieć. Za sprawą nich może ćwiczyć zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest bardzo ważne dla jego właściwie przebiegającego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie połączony z rozwojem fizycznym. Stawiając na zabawki drewniane, trzeba zawsze naprawdę dokładnie sprawdzić, czy nie mają one niewielkich nawet zadziorów i ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Dość trudnym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.

zabawki

Źródło: pixabay.com

Większość rodziców decyduje się kupić zabawki interaktywne, które wydają z siebie dźwięk, ruszają się i mają wiele elementów o różnych fakturach. Tymczasem okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale korzystnym rozwiązaniem. Zapewniają bowiem dziecku zbyt dużo bodźców, a nierozwinięty w pełni jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym trzeba pamiętać, że najmniejsze dzieci nawet nie rozróżniają wszystkich kolorów – w początkowym etapie życia dziecko widzi wszystko w dwóch barwach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela przymocowana nad łóżeczkiem nie zrobi na nim dużego wrażenia. Dobre są zabawki proste takie jak na przykład te: artykluły dla maluszków, które jednocześnie nie kosztują tak dużo. To wielkie ułatwienie dla tych, którzy mają dzieci.