Fanom motoryzacji nie ma potrzeby tłumaczyć, jaką rolę odgrywa zawieszenie pojazdu. Producenci i sami kierowcy chcą ulepszyć samochody, poprawiając wygodę w czasie jazdy. Sprężyny mają wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i pewność kierującego. Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Sprężyny progresywne pracują zupełnie inaczej niż zwyczajne. Są mocno elastyczne i skutecznie dopasowują rodzaj reakcji do konkretnej sytuacji. Komfort jazdy niknie, jeśli sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a tego typu rozwiązanie ma większość samochodów. Nowe sprężyny mają zupełnie inną konstrukcje: są nierówne, mają górę i dół, przerwy między zwojami też są odpowiednio rozróżnione. W ten sposób również przy niskim zawieszeniu zwiększa się komfort podróżowania.

Zmienić sprężyny na progresywne?Dla wielu ten model sprężyn jest jeszcze nietypowy i raczej nie akceptują ich montaż. Znane marki obecnie nie proponują tego zastosowania w nowych autach, więc sprężyny progresywne kupujemy tylko jako części zamienne. Problemem może być to, że samochody są stabilne w inny sposób na zakrętach. To prawda, że, ich zachowanie jest zmienne zależnie od sytuacji. Pojazd inaczej reaguje na skręcanie w lewo, w inny sposób działa przy hamowaniu.

Sprawdź, czy następny link (https://www.lontex.pl/) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Na pewno niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który teraz szykujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Trzeba się oswoić ich działania i nauczyć kontrolować samochód.

Autor: Opel

Sprężyny i instalacjaJeszcze jedną różnicą pomiędzy sprężynami progresywnymi a zwykłymi jest to, że te nowoczesne mają rozróżnienie na część górną i dolną.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz też to użyteczne omówienie (https://sklep.techkar.pl/produkty,2). Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie zawiedziesz!

Powinniśmy założyć je w serwisie, bo niekoniecznie mamy odpowiednią wiedzę. Ekspert powinien zainstalować sprężyny w odpowiednim kierunku, aby działały jak trzeba.

Oprócz tego przepisy są identyczne, jak przy montażu sprężyn tradycyjnych: wymienia się je parami, na jednej osi właściwe części.

Kiedy wymieniać sprężyny?Od razu można zwrócić uwagę, że regularne kontrolowanie zawieszenia i kupno nowych sprężyn są obowiązkowe. Najlepiej zrobić szczegółowy przegląd przed zimą, aby nie bać się pechowych sytuacji. Sprężyny niszczą się w niesprzyjających sytuacjach na drodze, a sól, która jest rozsypywana głównie im ma zły wpływ.