Nasze zmysły od momentu narodzin pozwalają nam uczenia się świata. Każdy smaki, zapach, a także każdy dotknięcie dawało różnego typu reakcji z naszej strony.
Toteż tak ważne jest by wszystkie nasze zmysły były zdrowe.

Są ludzie, które postanowili zająć się zmysłami człowieka i doszli do wniosku, że w rzeczywistości tylko niewielka część powiązana ze zmysłami jest dla przeciętnego ludzi ważne. Gdy tymczasem powinniśmy wiedzieć coś więcej niż to, że dzięki oku widzimy, nos pozwala nam czuć zapach, skóra – pozwala odczuwać, język – smakować, czy uszy za to, co słyszymy, to na dodatek jest parę istotnych rzeczy związanych z naszą odbieraniem świata za pomocą m.in. dotyku, czy nawet stanu naszego ciała. integracja sensoryczna Poznań to opcja zapoznania się z całą strefę zmysłów i emocji oraz ruchu i wszelkiego typu informacji jak ma się do tego wszystkiego nasz umysł.

W większych miejscowościach są różnego typu miejsca, gdzie możemy iść, po to, by zapoznać się informacjami o integracji sensorycznej.
ZINTEGRUJMY SIĘ
Zdarza się mówić o tym, że któraś grupa musi się zintegrować. Ale nim zaczniemy współdziałać w jakiejś większej grupie musimy zintegrować się sami ze sobą. Jest to powiązane m.in.

Wpadł Ci w oko prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także praktyczne informacje (asterion.com.pl/fizjoterapia-sportowa/), które zawierają pokrewne dane na publikowany tutaj temat – jeśli chcesz, to zbadać kliknij tutaj!

z tym, jaki mamy sposób na odbiór informacje ze świata i w jaki sposób są one przez nasze ciało przetwarzane. Nie tylko znany nam dotyk, węchu czy słuch i wzrok wpływa na nasz stan. Musimy pamiętać o tym, że całe nasze ciało to maszyną, która ma wiele różnych trybików, które zostały po części zaprogramowane już w łonie matki.

Integracja Sensoryczna

Źródło: sxc.hu

Dlatego jeżeli coś nie działa, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad naszym życiem, nad naszym reakcjami, to warto skorzystać z integracji sensorycznej, która pozwala na zgrania swojego ciała. W momencie, gdy sami będziemy pełną jednostką będziemy mogli myśleć o integracji z innymi ludźmi. Prościej nam będzie normalnie żyć. Choć dla wielu osób równowaga, jaką daje nam integracja sensoryczna jest mało prawdopodobna, to ogrom badań naukowców potwierdza fenomen tej dziedziny, poza tym osoby, którzy skorzystali z tego wsparcia naprawdę odczuły ogromną różnicę w swoim życiu.