Szkoła to był czas. Nie takie co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły było ciekawsze niż dzisiaj, gdyż obecnie zamiast edukacji w dużym budynku dzieci i młodzież wolą kształcić się w świecie wirtualnym. Czy to jest dziwne? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż gdybym był w ich skórze też bym to robił. Zależnie od tego, ile sobie liczymy lat i kiedy chodziliśmy do szkoły, każdy jest bardziej lub mniej tolerancyjny w tym rejonie. Nie ma co wymagać rozumienia przykładowo u osób, które są teraz w podeszłym wieku i chodziły do szkoły kilkadziesiąt lat wstecz.

w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

To tak odległe od teraźniejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, aby pojęli, o co biega w dzisiejszym wirtualnym świecie. Takie osoby z ręka na sercu mogą przyznać, że dawniej chodzenie do szkoły (zobacz https://www.super-edu.pl/korepetycje/rachunkowosc/warszawa) to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było samo posiadanie piórnika, temperówki (zakreślacze do szkoły), tuszu (tusze do piór) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które udając się do szkoły (średniej czy podstawowej) miały
kontakt zpoczątkiem rewolucji internetowej. Co prawda, początki tego były raczej komiczne, Internet był jeszcze narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zdobył świat.

Dzisiejsza młodzież żyje już zdecydowanie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność odbywa się w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby spotkac się na mieście to wszystko omawia się przykładowo na facebooku. Gdy jest jakieś wydarzenie to też pojawia się one na tym znanym portalu społecznościowym, a ludzie po kolei do niego dołączają . Nie dziwne więc, że młodzież woli siedzieć na Internecie, niż uczęszczać do szkoły, ponieważ traktuje ją jako zło konieczne, zacofane, które jest potrzebne do zdobycia papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich opinii jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje międzynarodowa sieć komputerowa. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni wczuć się nieco w skomplikowaną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie swojej nauki i są świadomi, drzemiącej w nim siły. Jakie są w nim możliwości.