Nauka języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Opinii jest bardzo dużo. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (ucz się bengalskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może odrobinę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa.

Jeżeli omawiane na tej witrynie omówienie głęboko Cię zaciekawiło, to zalecam te informacje (http://www.mcrsklep.pl/pl/kratka-wetylacyjna-tecsel-v60-ei1201) – ono jest równie emocjonujące, jak materiał, który właśnie czytasz.

Nauka tego języka do najłatwiejszych nie należy, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (naucz się arabskiego) bardziej przystępną. Choć to mocno odległy kulturowy obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz ważniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także rosnące zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w Polsce za dużo tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale niezbyt powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka (zobacz także gra na perkusji) języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.