Jeżeli zamierzamy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zatroszczyć się o jego stosowną edukację. Trzeba jednak pamiętać, że nauczać i edukować dziecko można na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o wysłanie dziecka do dobrej szkoły, czy zapewnianie mu rozmaitych książek do nauki, ale także o edukację poprzez rozrywkę. Liczne badania wskazują bowiem, że nic tak nie poprawia wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współdziałanie z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie nauka – nauka języka francuskiego online przez zabawę jest możliwa na wiele sposobów.

Zaciekawił Cię ten post? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly/) ma podobne dane do publikowanych.

Można na przykład kupić dziecku jego ulubione Lego Gwiezdne Wojny czy Lego Super Heroes i zaangażować go do odgrywania sytuacyjnych scenek, w których będzie musiało wykazać się rozmaitymi umiejętnościami albo z kolei zamówić ciekawe gry edukacyjne, które dadzą dziecku radość, a jednocześnie będą go czegoś uczyły.

Odpowiednie zabawki, dopasowane do wieku i upodobań dziecka to jedna z najlepszych metod na połączenie przyjemnego z pożytecznym: dzieci lepiej się uczą, kiedy mogą chłonąć nową wiedzę lub umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Oczywiście, zamiast kupić standardowe najczęściej kupowane zestawy Lego czy inne zabawki, można również zachęcić malucha do nauki poprzez zabawę z innymi dziećmi – do tego rodzaju zabaw nie są potrzebne żadne gadżety, liczy się odrobina wyobraźni i kreatywności i zabawa gwarantowana – dzieciaki de facto są w stanie znaleźć sobie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają w zanadrzu nowych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

promowanych w telewizji zabawek.

Podczas zabaw z innymi dziećmi uczą się współpracy, nowych ról społecznych a także umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Doskonałym przykładem mogą być choćby różnego rodzaju obozy dla dzieci gdzie nasze pociechy mogą nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale i nauczyć się wielu nowych rzeczy i poznać nowe umiejętności.

Edukacja przez zabawę wydaje się być w dzisiejszej rzeczywistości jednym ze skuteczniejszych sposobów na wspieranie rozwoju dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale też wysyłajmy pociechy na ciekawe obozy i zapisujmy na przeróżne zajęcia edukacyjne, które będą zgodne z preferencjami i upodobaniami naszego dziecka. Dzięki temu będziemy pewni, że dbamy kompleksowo o jego edukację zapewniając mu jednocześnie dobrą zabawę.